Субота, 18 Травня

Слабкі кущі та погане зростання капусти – це головні причини нестачі поживних речовин. Звернувши увагу на листя, можна зрозуміти чого саме не вистачає. Коричневі плями – нестача калію. Сухе і в’яле листя говорять про дефіцит фосфору. Блідий вид капусти та нездатність зав’язувати качани – симптоми нестачі азотних добрив.

Поліпшити здоров’я капусти і отримати хороший урожай допоможе своєчасне підживлення.

Добрива бувають:

• хімічного походження;
• біоекологічні;
• народні.

Перевага натурального добрива – це безпечна та цілюща дія на рослину, гарний та якісний результат.

Йод

Він попереджає розвиток захворювань та відганяє шкідливих комах. Завдяки йому капуста формує міцні та великі качани. Розчин йоду потрібно вносити під кущ і обробляти листом.

Рецепт: розчиніть 1/2 чайної ложки йоду в 10 л води і полийте під корінь рослину, а для обробки по листку розведіть в 10 л води 50 крапель йоду. Підгодовувати капусту потрібно у вечірній час, а перед тим рясно пролити грядки.

Дріжджі

Це безпечне та дуже дієве добриво, щоб качани зав’язувалися щільні та великі. Живі дріжджі збільшують кількість хімічних та мінеральних елементів у складі землі. Це дає можливість капусті накопичувати та засвоювати корисні речовини, швидко набирати велику вагу і ставати набагато міцнішими.

Рекомендація: розведіть три пачки сухих дріжджів у відрі води, підігрітій до температури 17…20 °C. Щоб розчин швидко почав бродити, додайте 4 столові ложки цукру. Залишіть для інтенсивного бродіння на 2-3 години у теплому місці. Підживлюйте рослини лише під кущ, витрачаючи один літр розчину на стебло. При внесенні цього лікувального розчину грунт повинен бути зволоженим.

Крейда

Цим засобом розкислюють ґрунт, після чого капуста добре росте, формує щільні та великі качани. Одну третину бочки наповніть нарубаною зеленню, залийте водою до країв і залиште на 4-5 днів настоюватися. Додайте в склянку цього настою готовий розчин крейди.

Ще крейда потрібна для осіннього та весняного підживлення. Додайте склянку подрібненої крейди до десятилітрового відра з чистою водою, розчиніть у ньому аміачну селітру та сечовину по 1-2 грами кожного. Норма по 1 літру розчину під корінь. Кущі капусти добре засвоюють азотні добрива і починають швидко йти на зріст. Вносити потрібно удобрення вранці або у вечірній час, перед тим рясно полити.

Деревна зола

Вона є популярним добривом, багатим на калій, кальцій, фосфор, залізо, бор та натрій. Найбільше поживних речовин одержують із золи берези. Для одержання розчину розмішайте склянку золи в 10 літрах води та витримайте 15 хвилин, щоб суміш осіла. Обробіть рослини після поливу, по 1 літру розчину на кущ увечері. Також золу сиплять під кущі рослин для боротьби з равликами, слимаками та земляними бліхами. Систематичне використання золи може спричинити появу гіркого смаку у капусти. Достатньо 3 обробок на сезон.

Гумат калію

Цим засобом розкислюють ґрунт. Продається вона вже готовою до застосування. Доза використання вказана підприємством-виробником на упаковці, тому використовувати цей засіб потрібно за інструкцією. На кожну рослину потрібно 500 мл цього засобу. Гумат калію застосовують для підживлення рослини, яку проводять 3 рази. Через 14 днів після посадки розсади на грядці, потім через 28 днів, далі через 14 днів. Підгодовують капусту на світанку або на заході сонця, після поливу. Коли йдуть затяжні дощі, капусту не підгодовують, бо вода змиє все із ґрунту.

Exit mobile version