Коста-Ріка може бути на шляху до інтеграції біткойна як частини своєї економіки. Цього тижня член Конгресу Йохана Обандо представила законопроект, який має на меті схвалити біткойни та криптовалюти як регульований спосіб оплати в країні, як засіб модернізації економіки.
Законопроект під номером 23 415 також містить визначення біткоїна та інших криптовалют як віртуальної приватної валюти та захищає права громадян на володіння такими активами. Однією з цілей цього законопроекту є забезпечення ясності та захисту для людей і компаній, які інвестують у криптоактиви, і таким же чином залучити більше інвестицій у цю сферу.
Обандо пояснив, що законопроект не змушує нікого приймати біткоїн як плату за борги або продукти, він лише встановлює можливість зробити це, якщо обидві сторони транзакції погоджуються використовувати його. Це відрізняється від того, що зробили такі країни, як Сальвадор, які прийняли біткоїн як законний платіжний засіб.
В інтерв’ю місцевому телебаченню Обандо заявив:
”Ринок криптовалютних активів дуже новий. Цей законопроект має на меті запропонувати Коста-Ріку як інвестиційний центр для людей і компаній, пов’язаних із криптовалютою, щоб побачити Коста-Ріку як нішу зростання”.
Запропонований законопроект також передбачає інтеграцію банківської системи з економікою криптовалют. Обандо згадує , що ще однією з цілей законопроекту є «гарантування банківської сумісності криптовалют через державні та приватні банки на національній території», натякаючи на можливі ролі банків як постачальників послуг зберігання та операторів гаманців, а також криптовалютних бірж.
Це може бути спрямовано на підвищення рівня фінансової доступності в країні. За останні п’ять років Коста-Ріка покращила показники фінансової доступності: майже 82% громадян старше 18 років мають доступ до банківського рахунку. У разі схвалення законопроекту ці рівні можуть зрости.