Середа, 8 Травня

У 2023 році у сфері приготування напоїв домінують тренди, що відповідають напруженим графікам. Найбільший попит мають ті напої, що швидко готуються, замінюють їжу. Їх можна брати із собою у поїздки.

Кавові тренди

Кавовий концентрат

Концентрована кава дозволяє готувати високоякісні напої без складного обладнання та тривалого заварювання.

Холодна кава

Від класичної кави-глясе з льодом, для якої використовуються льодоподрібнювачі, до модної охолодженої кави. Холодна кава краще підходить для подорожей, ніж гаряча, і пристосовується до швидкого ритму життя.

Кава, латте або капучіно з холодною піною

Холодна піна – це охолоджене спінене молоко, що зберігає кремоподібну форму безе. Вона часто насичена ароматизаторами. Іноді її виготовляють із молока на рослинній основі або жирних кокосових вершків.

Білкова (протеїнова або колагенова) кава

Додавання рослинного порошку надає багатої текстури каві, не змінюючи її смаку або аромату.

Латте як десерт

Латте з крихтою з вівсяного крему або сублімований полуницею та шматочками пісочного печива. 

Кава з оливковою олією

Напій виходить маслянистим і таким самим насиченим, як чорний чай, але з гіркою ноткою.

Чайні тренди

1. Комбуча, збагачений живильними трав’яними добавками, фруктами, ягодами та спеціями

Хоча чайний гриб не новинка, 2023 року він стане основним продуктом, а не нішевим. Цей шипучий енергетичний напій можна пити в будь-який час доби. Деякі вирішують дати поштовх своїй системі травлення, випиваючи його вранці натще. Інші п’ють його до або під час їжі, щоб допомогти травленню. Його навіть варять у алкогольній версії як більш здорову альтернативу іншим алкогольним напоям і вживають у нічних клубах.

2. Чай Морінга

Трав’яний настій із листя рослини Moringa oleifera. Листя морінги містять багато мінералів і вітаміни А, С та В6, бета-каротин та амінокислоти. Чай із морінги має землистий смак, але не терпкий. Багато виробників чаю змішують листя моринги з м’ятою, корицею або лавандою, щоб підкреслити їхній рослинний аромат.

3. Пуер як альтернатива каві

Чай пуер виробляється шляхом підсушування та ферментації листя Camella Sinensis, що підвищує рівень кофеїну та насичує його пробіотиками. Він сприяє травленню та очищає від вільних радикалів і токсинів. На відміну від інших чаїв, які з часом втрачають свої якості, пуер із часом стає смачнішим. Він має багатий смак, який варіюється від деревного з тонкими грибними есенціями до солодкого та квіткового.

4. Ханібуш

Це чагарник, який росте в регіонах Східного та Західного Кейптауна і належить до того ж сімейства рослин, що й ройбуш. Має медовий аромат і смак. Він натуральний солодкий і не містить кофеїну, насичений антиоксидантами та вітамінами.

5. Газований чай

Хоча споживачі відмовляються від цукру та безалкогольних напоїв з барвниками, вони, як і раніше, прагнуть газованих напоїв. Шипучий чай схожий на елітний коктейль..Це суміш чаю та газованої води, з додаванням біттерів (гірких бальзамів), спецій, сиропів і химерних прикрас, таких як їстівні квіти, барвники тощо.

Загальні тенденції:

1. QR-коди – це можливість надати докладну інформацію про склад напою, походження, дегустаційні нотатки, сорт і виробничий процес, не займаючи місце в меню і не платячи за дорогу упаковку. Клієнти кав’ярні можуть сканувати QR-коди, чекаючи своєї черги, щоб скоротити час;

2. Стійка тара, придатна для вторинної переробки. Кав’ярні відмовляються від пластикових стаканів і трубочок на користь бамбукових, паперових чи нових їстівних соломинок. Подача кави в чашках, що переробляються, у поєднанні з екологічно чистими серветками має велике значення для завоювання лояльності клієнтів;

3. Лише натуральні підсолоджувачі для кави та чаю:

  • кленовий цукор – натуральний цукор, що отримують шляхом кип’ятіння соку кленового дерева доти, доки в ньому не зменшується вміст води та не утворюється твердий цукор. Він надає кавовим напоям карамельний і горіховий смак, а також мінерали та антиоксиданти;
  • Monk Fruit – натуральний, безкалорійний замінник цукру, виготовлений із маленьких круглих фруктів Swingle, що виростають на півдні Китаю. Ці підсолоджувачі у 150-200 разів солодші за цукор, тому потрібно буде використовувати їх у каві в набагато меншій кількості;
  • кокосовий цукор доповнює каву горіховим відтінком і додає в чашку кави вітаміни С, В1, В2, В3 та В6;
  • стевія – натуральний замінник цукру, що отримується з листя рослини стевії. Хоча в ньому немає вуглеводів, він у 100 разів солодший за столовий цукор. 
  • збитень готують шляхом збивання та охолодження меду для отримання густої кремоподібної консистенції. Соковитий за зовнішнім виглядом та консистенцією збитий мед не кристалізується, розчиняються легше, ніж інші види меду;

4. Свіже обсмаження зерен при клієнті – це процес нагрівання та підрум’янювання зелених та трав’янистих сирих зерен для розкриття їх аромату та смаку. Після цього здійснюється їхній помол, для якого використовуються професійні кавомолки;

5. Великі розміри напоїв. Кав’ярні можуть не лише стягувати додаткову плату за великі напої, а й за кожен додатковий прошарок вершків чи сиропів.

Тенденції дають ідеї, але якість непідвладна часу. Використовуйте їх, щоб удосконалювати свої послуги, залучати нових клієнтів та підвищувати лояльність до бренду. Вони приходять і проходять, а бажання пити якісну каву та чай залишається.

Exit mobile version