Середа, 22 Травня

У США оголосили про будівництво найбільших у світі біореакторів для виробництва штучного м’яса, повідомляє The Guardian. На думку експертів, цей крок може стати переломним для галузі.

Американська компанія Good Meat заявила, що в біореакторах вирощуватимуть понад 13 тисяч тонн штучної курки та яловичини на рік. Вони використовуватимуть тваринні клітини, тому для виробництва м’яса не потрібно забивати худобу.

У світі налічується близько 170 компаній, що працюють над створенням штучного м’яса, але Good Meat — єдина компанія, що одержала дозвіл регулюючих органів на продаж свого продукту. Вона почала продавати курку у Сінгапурі у грудні 2020 року.

Велика рогата худоба, кури та інші домашні тварини мають величезний вплив на навколишнє середовище через викиди метану, знищення лісів та використання води. Споживання звичайного м’яса в розвинених країнах має скоротитися, щоб не сприяти кліматичній кризі, вважають вчені. Прихильники споживання штучного м’яса стверджують, що воно таке саме на смак, як і звичайне м’ясо.

За словами представників компанії, зараз ведеться будівництво 10 нових біореакторів Good Meat, кожен ємністю 250 тисяч літрів. Будівництво об’єкта в США має бути завершено протягом трьох місяців, їх введуть в експлуатацію наприкінці 2024 року. До 2026 обсяг виробництва досягне 11 тисяч тонн на рік, а до 2030 – 13 тисяч тонн.

Біореактори виробляють у рамках угоди з ABEC, провідним виробником обладнання для біопроцесів, який також виготовляє біореактор об’ємом 6 тисяч літрів для сінгапурського підприємства Good Meat. Його виробництво планується розпочати на початку 2023 року. Він стане найбільшим біореактором для штучного м’яса.

«Думаю, наші онуки питатимуть нас про те, чому ми їли м’ясо вбитих тварин навіть у 2022 році. Штучне м’ясо дозволить нам їсти м’ясо без жодної шкоди, без вирубки лісів, без необхідності забивати тварину, без необхідності використовувати антибіотики, без прискорення поширення зоонозних захворювань», – зазначає Джош Тетрік, керівник материнської компанії Good Meat, Eat Just.

Exit mobile version