Субота, 23 Листопада

Що таке йогурт? І чи справді він такий корисний? Спробуймо розібратися.

Йогурт – це продукт, що відноситься до кисломолочних, у ньому міститься величезна кількість сухих знежирених препаратів молока. Вивчення складу йогурту відіграє важливу роль у з’ясуванні користі йогуртів.

Зараз на прилавках магазинів можна побачити безліч видів йогуртів, що відрізняються смаками та добавками. Крім того, вони відрізняються видом та жирністю молока, з якого були зроблені.

Список корисних властивостей, які несе в собі йогурт

Він має безліч корисних бактерій, які сприяють комфортному травленню. Вони допомагають зміцнити імунітет, активувати вітаміни групи А, В та D. Вони допомагають боротися з розвитком бактерій, які шкідливі для людського організму, та нормалізують роботу кишечника. 

Цей вид препарату містить пробіотичну мікрофлору. У ній присутня спеціальна закваска, яка вважається одним із найлютіших противників мікробів та мікроорганізмів, що породжують різноманітні хвороби.

Йогурт збагачує наш організм фосфором та кальцієм. Його рекомендується вживати майбутнім мамам, а також працюючим на заводах, які завдають шкоди здоров’ю, тим, що живуть у несприятливій для життя місцевості, хто вживає антибіотики.

Йогурти на прилавках магазину

При придбанні йогурту необхідно подумати про його властивості. Покупцеві важко відразу визначити, чи натуральний продукт, який він купує, або імітуючий натуральний і не несе в собі користі. Зараз, під час впровадження безлічі інновацій, більшість йогуртів, що виробляються, не можна назвати натуральними. 

Люди вважають, йогурт корисним лише тому, що вони піддаються впливу реклами, що створює ілюзію користі йогурту. Це так званий маркетинговий хід. Людям не важливо, корисний буде йогурт чи ні, їхнє головне завдання – продати товар.

Наприклад, коли в магазині ми бачимо йогурт зі шматками апельсина, це не означає, що він виготовлений із справжнього апельсина.

Цей продукт містить легкі бутилові сполуки оцтової кислоти. Бутиловий ефір оцтової кислоти – це безбарвна рідина з характерним ефірним запахом, яка вважається нешкідливою. Він тільки створює присмак апельсина, але бутилацетат – це справжній розчинник. Навіть якщо у складі є ягоди чи фрукти, не слід думати, що цей йогурт корисний. 

Важливим моментом можна назвати ще й присутність бактерій, які є однією з головних умов встановлення якості кисломолочних продуктів. Виробники прагнуть примножити вміст корисних речовин, водночас одночасно хочуть зробити довшим термін зберігання. 

Ці місії суперечать одна одній, тому що час життя бактерій обмежений. Час зберігання продукту збільшується через теплову обробку, але при цьому гинуть мікроорганізми, що збільшують його час зберігання. Можна сказати, що він стає ще більш шкідливим через вміст залишків загиблих бактерій та синтетичних добавок.

Вибираючи йогурт, не забувайте дивитись на його термін придатності. Товар, який вже прострочений, що має термін зберігання менше трьох місяців, вже не корисний для здоров’я, оскільки кількість вітамінів знижується, і в ньому можуть почати розвиватися бактерії, що призводять до розвитку різних хвороб. 

Ще одна важлива примітка – термін зберігання справжнього “живого” йогурту не перевищує семи днів. А за відсутності в йогурті різних хімікатів продукт може вважатися безпечним і корисним для здоров’я.

Exit mobile version