Субота, 23 Листопада

Цибулеве лушпиння або викидають або залишають для добрив. Щороку деякі господині беруть її для фарбування яєць на Великдень. Насправді в лушпинні від цибулини є безліч корисних властивостей. Деякі лікарі вважають, що навіть більше, ніж у цибулі.

Як зазначають лікарі, лушпиння містить у собі ті ж речовини, що і внутрішня частина овочів, але при цьому в більш концентрованому дозуванні.

При цьому цибуля корисна далеко не всім, у неї є досить багато протипоказань. Наприклад, ріпчасту не можна їсти тим, у кого діагностовано гастрит із підвищеною кислотністю, гострий панкреатит, виразкову хворобу. З обережністю варто вживати цибулю гіпертонікам і людям, які страждають на венозні тромбози. А ось настій з лушпиння цибулі можна пити без побоювань усім.

У сухому лушпинні цибулі є флавоноїд кверцетин. Лікарі вважають його одним із головних ворогів ракових клітин. Крім того, ця речовина допомагає боротися із запальними процесами в організмі. Ще в лушпинні багато токоферолу – антиоксиданту, який пов’язує вільні радикали, стимулює синтез білка і перешкоджає проникності та ламкості капілярів.

Комплекс речовин, які є у складі клітинного лушпиння, йде на користь серцево-судинній та нервовій системам, благотворно впливає на нирки та печінку.

Як приготувати настій з лушпиння цибулі? Вам потрібен термос чи інша ємність. Засипте в неї сухе лушпиння. На літр води приблизно дві столові ложки. Заливати листя потрібно окропом. Потім залиште відстоюватися протягом ночі і можна пити.

Максимальної припустимої дози напою немає. Проте смак у нього досить своєрідний, тому фахівці радять пити хоча б по півсклянки настою щодня протягом двох-чотирьох тижнів.

Exit mobile version