Шашлик вважається першою стравою під час відпочинку на природі чи літнього відпочинку на дачі. Всі знають, що це не найкорисніша для здоров’я їжа.
Тільки правильно буде говорити, що м’ясо, приготоване на вугіллі, не позбавлене корисних властивостей, але й протипоказань у нього достатньо.
Шашлик не відноситься до дієтичних страв, тому що це смажена та жирна їжа. Для тих, хто хоче дотримуватися принципів здорового харчування, шашлик може виявитися не найкращим варіантом.
Про користь шашлику можна говорити тільки при правильному приготуванні та помірному вживанні.
Користь шашлику
- Це джерело тваринного білка та амінокислот, без чого неможливе будівництво клітин та функціонування організму.
- У ньому є жиророзчинні вітаміни A, E, D, групи B, залізо.
- Спосіб приготування на вугіллі призводить до того, що м’ясо втрачає багато жиру і стає менш калорійним, ніж при запіканні в духовці.
Шкода шашлику
- Головна проблема – це жир, при попаданні якого на вугіллі утворюються речовини, що володіють канцерогенними властивостями (бензпірени). При випаровуванні вони потрапляють у м’ясо.
- Наступний небезпечний момент – це м’ясна скоринка, у якій сконцентровані канцерогени бензпірен та гетероциклічні ароматичні аміни.
- Також загрозу для здоров’я становить погане прожарювання м’яса, через що в ньому можуть зберегтися бактерії.
Кому не можна їсти шашлик
По-перше, не слід їсти шашлик усім, хто довгий час не вживав м’ясо.
По-друге, страва протипоказана при подагрі, високому рівні холестерину, гострих та хронічних захворюваннях травної системи та при серцево-судинних захворюваннях.
Тому при захворюваннях травної системи або проблемах з холестерином краще готувати шашлик з риби або птиці.