П’ятниця, 20 Вересня

Яйця можна з упевненістю назвати найпоширенішим продуктом для сніданку. Вони не просто добре насичують організм до обіднього прийому їжі, а й допомагають зміцнювати здоров’я в багатьох сферах.

Висока поживність

Продукт відомий своїм концентрованим складом, в якому є вітаміни C, D, A, E, B2, B7, B12. 

В них високий вміст магнію, селену, корисних жирів, цинку, кальцію, фолату, марганцю. В одному яйці міститься в середньому 75 ккал. При цьому жиру 5 г, а білка 6 г. Такий склад, вживаний з ранку, до обіду підтримує почуття ситості.

Нормалізація холестерину

Яйця довго вважалися корисною їжею через високий вміст холестерину. В одному яйці його близько 210 мг, що дуже багато. Але вчені змогли реабілітувати яйця, оскільки нещодавно було доведено, що вони не підвищують рівень холестерину, що міститься у крові.

Справа в тому, що природні антиоксиданти, присутні в продукті, усувають дію холестерину, допомагають йому розпадатися і розщеплюватися печінкою без відкладення на стінках артерій. 

Яйця не порушують роботу серця, судин та інших внутрішніх органів, як вважалося раніше.

Постачання організму холіном

Ця речовина бере активну участь у функціях головного мозку, які відповідають за пам’ять, навчання та концентрацію уваги. Також вона присутня у процесах побудови клітинних мембран. 

Дефіцит холіну може призвести до розладів неврологічного спектру, хвороб серця, печінки та судин. 

В одному яйці холіну близько 130 мг, що допомагає контролювати набір жирової маси тіла. А ще холін дуже важливий вагітним жінкам, адже речовина допомагає запобігати розвитку дефектів при формуванні нервової трубки.

Джерело якісного білка

Організм людини постійно використовує 21 амінокислоту, що беруть участь у синтезі білка. 

Трохи менше половини амінокислот не можуть синтезуватися тілом людини, тому необхідне постійне джерело для поповнення їхнього запасу в тілі. 

Яйця мають ідеальний профіль амінокислот. Цей продукт тваринного походження вважається кращим джерелом білка, доступним і корисним, що повноцінно засвоюється організмом.

Користь для зору

Для гострого зору необхідні антиоксиданти, такі як зеаксантин та лютеїн. Вони мають здатність накопичуватися в сітківці людського ока, будучи природним захистом від негативного впливу ультрафіолетових променів. 

Крім цього, зазначені антиоксиданти відбивають дію вільних радикалів, знижуючи ризик ранньої дегенерації жовтої плями та катаракти. 

Дослідження показали, що якщо щодня протягом 5 місяців їсти по півтора яйця, концентрація лютеїну зросте на 45%, а зеаксантину на 150%.

Допомога у схудненні

У складі яєць, як було сказано вище, багато білка, трохи жиру та обмежена кількість вуглеводів. 

Вони насичують тіло, але не призводять до переїдання, не провокують набір маси тіла. Що особливо актуально для людей, які підтримують вагу або перебувають на дієті. Вчені провели експеримент, де розділили жінок із зайвою вагою на 2 групи. 

Першій на сніданок давали булочку, а другій – яйця. Калорійність сніданку була однаковою. 

Наприкінці експерименту з’ясувалося, що друга група скинула до 47% ваги, зокрема близько 15% жиру, під час експерименту, на відміну першої, що вживає вуглевод.

Вживання яєць з ранку це можливість наповнити організм усіма поживними речовинами на наступний день, попередити переїдання перекушуванням до обіду, провести профілактику патологічних станів.

Exit mobile version