Субота, 23 Листопада

Кругла або циліндричної форми, червона, з яскравим зеленим бадиллям, хрустка і гострувата на смак – такою всі знають і люблять редиску. І досвідчені, і навіть городники-початківці прагнуть забезпечити себе цим коренеплодом, вирощуючи редиску на власних грядках. Але її можна і просто купити, не обтяжуючи себе обробкою грядок, посадкою, прополкою, поливом та іншим.

Питання, яку редиску вибрати, не дуже важке. Головне, щоб її плоди були пружними на дотик, продавалися з бадиллям і не мали ознак псування комахами. А коли її найкраще купувати?

У травні на прилавках з’являється редиска європейських сортів. Вона зазвичай кругла або циліндрична за формою, відрізняється різноманітністю кольорів (буває і червона, і біла, і навіть жовта редиска), а смак її досить приємний, але може виявитися дуже гострим.

А та редиска, якою супермаркети торгують цілий рік, росте в Китаї. І відрізнити його від європейської легко: плоди редиски зазвичай круглі, червоного, рожевого або білого кольору, а смак дещо прісніший, та й вітамінів у китайських сортах менше.

До речі, про вітаміни та інші корисні речовини, що містяться в редисі. 

Гострий смак коренеплодів обумовлений наявністю гірчичних олій, що допомагають боротися з бактеріями та хворобами, що ними викликаються; в редисці багато вітаміну С, що зміцнює і імунну, і судинну систему; калій, що міститься в цьому овочі, корисний для серця і м’язів; клітковина, якою редиска теж багата, дозволить налагодити травлення та роботу кишечника.

Корисно їсти редиску на дієті, при кашлі, для профілактики запорів і просто тому, що вона дуже смачна і хрумка. Але щоб цей коренеплід не втратив своєї пружності, соковитості та аромату, важливо правильно його зберігати. 

Найкращим місцем для цього стане холодильник. Причому з купленої редиски треба зрізати бадилля: із зеленою верхівкою вона збережеться не більше п’яти днів, а без бадилля і в пакеті з отворами для вентиляції – до 3 тижнів.

Як зазвичай їдять редиску і з чим її поєднують

Вона вживається просто так, як перекушування або гарнір, але частіше з редискою готують салати. 

Наріжте кілька плодів стиглої свіжої редиски півколами, додайте до них порізаний свіжий огірок, трохи зеленої цибулі і молодого кропу, всю цю суміш заправте сметаною або майонезом – і смачний літній або весняний салат готовий. 

Для більшої ситості до овочів у салат допустимо додати зелений горошок або мариновані гриби (шампіньйони чудово підходять).

На ніч корисно та смачно буде вжити порцію кефіру, додавши до кисломолочного напою дрібно натерту редиску, дві столові ложки нарізаної зелені та трішки солі. 

А вранці приготуйте собі на сніданок яєчню з овочами, замінивши шпинат у рецепті бадиллям від редиски. 

Так, зелені листочки, зрізані з плодів редиски, можна також використовувати в кулінарії. Наприклад, разом з цибулею, петрушкою та кропом допустимо порізати бадилля редиски і потім покласти цю нарізку в суп.

Добре поєднується редиска з хумусом, бринзою. З огляду на цю обставину сміливо готуйте з цим овочом різні бутерброди. 

Наприклад, намазати скибку хліба хумусом, на намазку покласти скибочку шинки, а поверх неї – листочок салату і прикрасити весь бутерброд кружальцями свіжої редиски. Вийде апетитна на вигляд і дуже цікава на смак страва.

Exit mobile version