Понеділок, 25 Листопада

Натуральний квас – корисний напій. У ньому є вітаміни групи В  — через дріжджі, які покращують нервову провідність. Щоправда, квас не варто пити людям із гастритом, виразкою та іншими проблемами ШКТ.

Головні мінуси квасу — легка алкогольна складова у напої та досить велика кількість цукру. Але регулювати його можна самим, якщо робити квас вдома.

Квас виробляється шляхом бродіння солодового сусла. Він має низький алкогольний вміст (зазвичай менше 1%) та освіжаючий, легкий, злегка кислуватий смак. Квас зазвичай готується зі змішування житнього чи пшеничного борошна, води та дріжджів, а також може включати цукор, фрукти, ягоди, трави чи спеції для надання додаткових ароматів.

Як вибрати житній хліб для квасу: 7 правил

  1. Легко перевірити, що хліб підходить для виготовлення напою: натисніть на буханець, він повинен відновити колишню форму.
  2. Хліб для квасу не повинен кришитися.
  3. Не підходить для напою хліб із бугристою кіркою. Це означає, що, швидше за все, у тісті є якісь домішки або його «поліпшили» до майже неїстівного стану.
  4. Не беріть хліб, який «сів на кірку», тобто плаский: він може виявитися кислим.
  5. Хліб має добре пахнути. Якщо від нього виходить запах гнилі або затхлості, не виключено, що борошно, з якого він був випечений, заражене.
  6. Не підходить для квасу хліб із зайвою кількістю цукру, насіння, горіхів, фруктів та інших добавок.
  7. У жодному разі не можна для квасу використовувати запліснявілий хліб: він може містити небезпечні для здоров’я токсини.

Класичний рецепт квасу: інгредієнти

  • 3 л води;
  • 300 г сухих хлібних крихт;
  • 100 г цукру;
  • 10 г дріжджів;
  • 5 г солі (чайна ложка без гірки);
  • 1 лимон (можна використовувати й інші фрукти чи ягоди за бажанням).

Спосіб приготування

  1. У великій ємності (наприклад, в каструлі) змішайте сухі крихти і воду. Дайте їм настоятися протягом 2-3 годин.
  2. Прокип’ятіть хлібну суміш протягом 15-20 хвилин, щоб отримати квасову основу. Процідіть через марлю чи сито.
  3. Додайте в суміш цукор та сіль. Ретельно перемішайте, щоб усі інгредієнти розчинилися.
  4. Зачекайте, поки суміш охолоне до кімнатної температури (близько 20-25 градусів).
  5. Додайте дріжджі та ретельно перемішайте.
  6. Перелийте скляні пляшки або банки з герметичною кришкою. Залишіть невеликий простір зверху пляшки для звільнення вуглекислого газу. Поставте пляшки у тепле місце на 1-2 дні для бродіння.

У цей період квас виділятиме вуглекислий газ і набуватиме свого характерного смаку. Після бродіння його можна залишити в холодильнику на 1-2 дні, щоб він став ще більш освіжаючим та ароматним. Перед вживанням охолодіть квас до бажаної температури та додайте лимонний сік або інші фрукти чи ягоди за бажанням».

Exit mobile version