Субота, 23 Листопада

Для городників одне з важливих завдань – зберегти врожай, щоб він не зіпсувався. Основні складнощі виникають із зберіганням цибулі. Буває, що зберегти врожай заважають шкідники, а буває, що неправильні дії городника.

Цибуля може без проблем лежати протягом усієї зими, але за умови дотримання певних правил, а також вибору місця та вибору сорту.

Умови зберігання

  1. Підходить для цього добре провітрюване, темне та тепле приміщення, як комора, льох, гараж. Тут має бути прохолодно.
  2. Оптимальні умови зберігання цибулі – постійна температура повітря в межах 7-13 градусів тепла. Рівень вологості повітря 65-70%.
  3. Не слід зберігати цибулю в одному приміщенні з коренеплодами. Причина в тому, що картопля, буряк, морква, а також селера виділяють багато вологи. Висока вологість не йде на користь цибулі.
  4. Чимало у цьому питанні залежить від ємності. Ідеальними називають як плетені кошики, так і капронові панчохи (колготки). З тим самим успіхом можна використовувати сітки, а також ящики чи коробки, але обов’язково з отворами для вентиляції. Можна використовувати мішки з натуральних тканин, але не поліетиленові пакети.
  5. Навіть якщо передбачити всі нюанси, періодично потрібно перебирати врожай, щоб запобігти псуванню припасів.

Сорт

На тривале зберігання залишають цибулю жовтого кольору. До того ж це має бути пізній урожай, дозрілий у серпні чи вересні. Червона цибуля або біла в порівнянні з жовтою лежить не так добре.

Висновок

Тільки при дотриманні всіх цих умов можна зберегти цибулю свіжою протягом усієї зими.

Exit mobile version