Можливо, ви добре знаєте про переваги вітаміну С і знаєте, як вітамін D позитивно впливає на ваше тіло, проте, можливо, ви не настільки знайомі з вітаміном K, зокрема, з вітаміном K1 і вітаміном K2.
Відзначається, що багато людей отримує достатню кількість цих вітамінів за рахунок свого раціону харчування. Більша частина нашого споживання вітаміну K1 надходить з темних зелених листових овочів тоді, як вітамін K2 міститься в червоному м’ясі, м’ясі органів, як-от печінка та яйця.
В новому дослідженні, яке було представлено на щорічній зустрічі Американської асоціації анатомії вчені виявили, що вітамін К2 може захищати мозок від зниження когнітивних функцій, особливо тих, які часто спостерігаються у людей, які мають справу з деменцією та хворобою Альцгеймера .
Відзначаючи «дуже багатообіцяючий вплив» вітаміну K2 на мозок, Мохамед Ель-Шербіні (доктор філософії з Університету Аль-Маарефа в Саудівській Аравії), який також був старшим автором дослідження, проведеного на щурах, зазначив, що «вітамін K2 можна запропонувати як багатообіцяючий підхід до послаблення вікових розладів і збереження когнітивних функцій у старіючих людей». Що стосується того, як вітамін К2 впливає на мозок, Бен-Ашер каже:
«Окрім запобігання кровотечі, сприяючи згортанню крові, він зменшує апоптоз (загибель клітин), захищаючи нерви від шкідливих речовин і сполук, які потенційно можуть знизити ризик деменції/хвороби Альцгеймера»
Крім того, Бен-Ашер зазначає, що вітамін K2 «відіграє важливу роль у здоров’ї кісток, він допомагає підтримувати імунну систему і може запобігти серцево-судинним захворюванням», а також є «необхідним для здоров’я шкіри».
У той же час Бен-Ашер вказує на «найважливіше обмеження в дослідженні», заявляючи, що «не було жодних припущень щодо харчової поведінки». Бен-Ашер пояснює: «Дослідження на людях добре відомо, що чим більше насичених жирів і харчових продуктів, багатих холестерином, ми споживаємо, тим сильніше і шкідливіше це впливає на здоров’я нашого мозку, зокрема, прискорюючи процес старіння та погіршуючи когнітивні здібності. Пропонування людям споживати більше продуктів тваринного походження та/або доповнення великого концентрованого екзогенного джерела вітаміну K2 може мати такий вплив».
Бен-Ашер також каже, що «ми повинні бути обережними, рекомендуючи будь-які добавки вітаміну К, оскільки вони можуть взаємодіяти з людьми, які приймають препарати для розрідження крові, антибіотики та антациди». Нарешті, «не існує відомої максимальної дози, рекомендованої для ефективності, а також потенційної небезпеки, враховуючи, що він є жиророзчинним вітаміном і нелегко виводиться з організму, особливо у великих кількостях».
Щоб дізнатися більше про те, як підтримувати мозок гостротою, обов’язково прочитайте «Ця одна звичка може допомогти боротися зі старінням мозку», — говорить нове дослідження .