Субота, 23 Листопада

Їжа, яку ми їмо, за словами експертів, може впливати на наше самопочуття. Наприклад, є низка продуктів, які покращують настрій. Про них – у статті.

На підтримання гарного настрою впливають гормони ендорфіни. Їхній рівень в організмі може підвищуватися завдяки фізичній активності, сміху та деяким продуктам. Усього таких продуктів десять.

  1. Лісові ягоди. До них відносяться полуниця, чорниця, ожина, журавлина, малина. Відомо також, що вони загалом позитивно впливають на роботу мозку: покращують пам’ять, передачу сигналів головному мозку, здатність до концентрації. Допомагають вони і у виробленні деяких гормонів.
  2. Темний шоколад. Вся справа в тому, що до складу такого шоколаду входять речовини, що сприяють виробленню серотоніну, ендорфінів, дофаміну. Перелічені гормони, у свою чергу, покращують настрій.
  3. Яйця. Ці продукти допомагають у виробленні дофаміну, який дозволяє нам бути бадьорими та уважними.
  4. Жирна риба. Подібна риба (форель, лосось, тунець, скумбрія, сардина) містить омега-3. Ця речовина покращує зв’язки між клітинами мозку. Також вона допомагає при стресі та тривозі.
  5. Печінка. Відрізняється цей продукт великою кількістю цинку та заліза. Вони дуже впливають на роботу мозку. Наприклад, через нестачу заліза людина може відчувати втому, бути дратівливим, гірше розуміти, через дефіцит цинку він стає нервовим і може придбати емоційні розлади. За словами експертів, необхідно їсти печінку раз на тиждень.
  6. Апельсин. Цей продукт містить фолієву кислоту, завдяки якій в організмі утворюється серотонін (гормон щастя).
  7. Перець. У ньому вітаміну С навіть більше, ніж у апельсині. При цьому цей вітамін збільшує кількість ендорфінів в організмі. Підтверджують це наукові дослідження.
  8. Зелені овочі. У них багато заліза та вітаміну С та фолієвої кислоти.
  9. Гарбузове насіння. Воно дозволить організму здобути магній. Ця речовина значно впливає на нервову провідність.
  10. Цільнозернові продукти. Відрізняються наявністю таких корисних речовин, як залізо, магній, фолієва кислота, тіамін (вітамін В1). Дефіцит останнього вітамін сприяє виникненню стомлюваності і головного болю.
Exit mobile version