П’ятниця, 22 Листопада

38-річна жителька Мельбурна на ім’я Нікола, яка раніше ніколи не скаржилася на здоров’я, одного вечора раптом відчула себе погано і викликала швидку. У неї трапився серцевий напад через закупорку коронарної артерії.

Але до останнього жінка, та й лікарі теж, не припускали навіть думки, що в неї серцевий напад.

Нікола любить кататися на велосипеді, разом із чоловіком та двома дітьми регулярно вибирається на піші прогулянки. Жінка не палить і не п’є алкоголь, у її сім’ї ні в кого не було інфарктів.

«Я пам’ятаю, як у лікарні сподівалася, що виживу. Я не хотіла залишати своїх дітей та чоловіка».

Озираючись назад, Нікола визнає, що задовго до нападу у неї були попереджувальні симптоми, але ні сама вона, ні лікарі не надавали їм великого значення.

– Я хочу, щоб люди знали, що це може статися з кожним. Я не мала жодних факторів ризику. Я ніколи не курила, келих вина випивала раз на рік, була здорова та активна, — розповіла Нікола виданню Daily Mail. — Я ніяк не очікувала на серцевий напад, у мене не було важкої спадковості, проблем зі здоров’ям теж. 

«Швидку викликав чоловік»

Приступ стався ввечері звичайнісінького дня. Нікола вкладала дітей спати та відчула сильне запаморочення.

– У мене з’явилася сильна печія — таке печіння в грудях, від якого перехоплювало подих, — згадує жінка. – Я встала і спробувала дійти до вітальні, але мене хитало, накрила нудота, мене вирвало. Потім у мене сильно заболіла щелепа. Чоловік терміново викликав швидку. Парамедики прибули за 20 хвилин.

– Вони одразу заявили, що маю розлад шлунка і треба поїхати до лікарні, щоб пройти обстеження, – розповіла Нікола. — До моменту, як ми прибули до шпиталю, ні в кого навіть не виникло думки, що це проблеми із серцем.

Николу поклали до палати невідкладної допомоги, взяли аналізи, зробили кардіограму.

– Я пам’ятаю, як побачила обличчя лікаря, який дивився на роздруківку результатів ЕКГ – він був зляканим. Мене одразу перевезли в реанімацію та вручили кардіологам. Виявилося, що права коронарна артерія закупорена на 80%.

Ніколі зробили операцію, лікарі поставили 4 стенти, але через два роки у жінки трапився повторний серцевий напад. Вона знову потрапила до реанімації. Цього разу вона мала 95-відсоткову закупорку тієї ж артерії, і Ніколі поставили ще один стент. 

“Попереджувальні симптоми я пропустила”

Нікола розповідає, що задовго до серцевого нападу вона помічала, що погано почувається — і це явно були попереджувальні сигнали.

– Один із симптомів – сильна втома. Я не надала їй значення, думаючи, що просто вимотана турботами про дітей та будинок. Потім я помітила, що в мене з’явилися набряки кісток. Але мій терапевт відмахнувся від скарг на самопочуття, сказав – ноги набрякають тому, що я багато ходжу, бігаю та катаюся велосипедом. І якщо щось піде не так, моє тіло дасть мені знати. Так і сталося. На щастя, я залишилася живою.

Симптоми серцевого нападу у жінок

Типовими симптомами можуть бути біль у грудях, що віддає у щелепу, руку, спину або шию, почуття слабкості, нудота, холодний піт, задишка або утруднене дихання.

Але кардіологи попереджають – у жінок симптоми серцевого нападу можуть відрізнятись. Це називають «ґендерним парадоксом».

За словами лікарів, всі захворювання серця у жінок мають своєрідний характер. Вони дебютують симптомами, які відрізняються від тих скарг, які зазвичай пред’являють чоловіки. Це можуть бути:

  • погане самопочуття в цілому,
  • скутість або дискомфорт у руках,
  • біль у спині,
  • біль в животі.

Найсумніше, на думку професора, що «гендерний парадокс» призводить до того, що результат оперативних втручань у жінок частіше виявляється гіршим, ніж у чоловіків.

Exit mobile version