Субота, 4 Травня

Елісон Гріффітс було 45 років, коли вона захворіла на ковід — у самий розпал пандемії, наприкінці 2020 року. Тоді у Британії поширювався штам «альфа», одним із головних симптомів зараження ним був сильний кашель.

Жінка перенесла ковід не у тяжкій формі, але кашель у неї ніяк не проходив. Елісон намагалася впоратися з проблемою сама, пила пігулки та мікстури, і відмахувалася від порад піти до лікаря, пояснюючи, що її стан пояснюється просто – так проявляються наслідки ковіда.

«Мій світ звалився»

Непрохідний кашель терзав Елісон півроку. Коли стало зрозуміло, що постковід затягнувся, жінка зважилася піти до лікаря. Діагноз поставили відразу — рак легенів 4 стадії. Пухлини захопили обидві легені, метастази поширилися на область навколо них і навіть на віддалені органи.

– Це було приголомшливо, – розповіла Елісон місцевому виданню SurreyLive. – Це те, що ви просто не можете зрозуміти. Я могла б впоратися з вироком: “У вас рак”, але вердикт лікарів: “Стадія четверта, кінець життя” повністю збив мене з ніг. Ніколи не думаєш, що таке станеться саме з тобою. Мій світ просто звалився.

Лікарі чесно повідомили Елісон, що з таким діагнозом вижити практично неможливо. Жінці сказали, що жити їй лишилося не більше двох років.

Елісон Гріффітс працювала в уряді графства Суррей, займала посаду в міністерстві охорони здоров’я. Її головною «місією» було допомогти людям впоратися зі згубною звичкою — курінням. Сама Еліс курила з 12 років і зізнавалася, що багато разів намагалася кинути — але це дуже складно.

У той день, коли у жінки діагностували рак, вона зізналася: “Коли я кидала, а потім знову починала курити, я просто дуже легко здавалася!”

Елісон померла 22 вересня 2022 року, через рік після того, як дізналася, що має рак 4 стадії. У жінки залишилися четверо дітей та п’ятеро онуків.

Не тільки куріння: причини раку легені

Один із найголовніших факторів ризику раку легень є куріння, але у людей, які ніколи не мали такої звички, також може розвинутись це захворювання. Чимала частка випадків раку легень зумовлена ​​генетичними поломками, які можуть спровокувати захворювання у людей будь-якого віку та статі.

Типовий пацієнт з раком легені це чоловік — курець зі стажем старше 65 років або жінка за п’ятдесят, що ніколи навіть не тримала сигарету в руках. У жінок рак легені частіше пов’язаний з генетичними поломками, у чоловіків – із накопиченими за рахунок багатьох років куріння спорадичними (спонтанними) мутаціями.

Лікарі радять ніколи не затягувати з візитом до лікаря, якщо у вас з’явився кашель, слабкість чи біль у грудній клітці.

Exit mobile version