Субота, 23 Листопада

Як давно ви востаннє вимірювали розмір своєї талії? Якщо ви не знали, розповідаємо: цей параметр може дуже багато розповісти про стан здоров’я. Для жінок небезпечним вважається показник обсягів талії понад 88 см, для чоловіків – 102 см. Занадто велика талія – симптом критично великої кількості черевного або вісцерального жиру.

Як зазначає гастроентеролог Семюел Кляйн, завідувач відділення геріатрії та нутриціології Медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі, вісцеральний жир може покривати ваші внутрішні органи та звисати з товстої кишки, як фартух — і тоді ваш живіт випиратиме. Вісцеральний жир підвищує ризик гіпертонії, діабету, хвороб серця та судин, а також жирової хвороби печінки.

Як зрозуміти, що жиру стало забагато? Видання ETNT перелічує п’ять ознак.

У вас виріс твердий пивний живіт

Якщо щовечора ви проводите зі баночкою пива в руках, а ваш живіт вже набув значних розмірів і став твердим, значить, вам точно потрібно щось міняти.

За словами доктора медичних наук Деніела Аллана, такий живіт з’являється, коли жир накопичується в органах і виштовхує черевну стінку назовні, через що живіт випирає. Черевна стінка складається з м’язів і волокнистих тканин, тому живіт такий твердий на дотик.

Ви відчуваєте постійну втому

Так-так, жир на животі може виснажувати вас, доводити до безсоння та неврозів, а у найважчих випадках – до психозів з галюцинаціями та судомами.

Вся справа у печінці. Якщо жиру надто багато, цей орган дуже страждає — спочатку розвивається жирова хвороба, потім цироз, а в перспективі справа може дійти до раку печінки.

При серйозних проблемах із печінкою можуть спостерігатися симптоми з боку мозку та всієї нервової системи. Тому якщо ви почуваєтеся постійно змученим, можливо, потрібно просто позбутися жиру на животі.

Ваш імунітет на нулі

Якщо ви стали занадто часто хворіти, можливо, що ваш імунітет страждає саме через вісцеральний жир.

Як зазначає доктор Рей Шиллінг, жир може спричинити запалення у системах організму, у тому числі у слизових оболонках судин. Це якраз і може підірвати імунну систему.

Ви — фанат фаст-фуду та солодощів

Не завжди людина з високим відсотком вісцерального жиру виглядає як товста. Медичний директор Інституту здоров’я Клівлендської клініки Деніел Нейдес зазначає, що до нього на прийом часто приходять люди із прихованим ожирінням.

– Зовні вони виглядають неймовірно здоровими, але всередині – розвалюха, – зазначає лікар.

Якщо ви харчуватиметеся тільки бургерами, солодким і продуктами високої обробки, можливо, ви навіть не погладшаєте — якщо не перевищуватимете норму калорійності. Однак вісцеральний жир накопичуватиметься у вашому тілі — і рано чи пізно спричинить хвороби.

Ви не займаєтесь спортом

Якщо робота у вас сидяча, а вихідні ви вважаєте за краще проводити лежачи і спорту у вашому житті місця просто немає – цілком можливо, що жир на животі рано чи пізно доведе вас до хвороб. Фізична активність дозволяє прокачати м’язи та позбудеться жирка на животі.

Exit mobile version