П’ятниця, 22 Листопада

Людське здоров’я – штука дуже складна і часом навіть суперечлива. Ось здавалося б, ви намагаєтесь вести максимально здоровий і усвідомлений спосіб життя – а в результаті виявляється, що якимось чином все одно нашкодили собі.

Наприклад, існують цілком собі здорові та корисні звички, які в теорії можуть піти зовсім не на користь вашому зору.

Заняття спортом

Як зазначають лікарі, якщо ви не щасливий володар ідеального зору, то під час тренувань є можливість погіршити стан справ:

Як же займатися спортом, щоб не зашкодити здоров’ю очей? По-перше, вибрати правильний спосіб корекції зору, якщо є проблеми. 

Водні види спорту погано сумісні з м’якими контактними лінзами, оскільки контакти з водою значно підвищують ризик інфекційних ускладнень. Необхідно використовувати захисні окуляри чи маску. Якщо ви носите м’які контактні лінзи і плаваєте, краще зробити вибір на користь одноденних лінз і утилізувати пару лінз після контакту з водою, а не доношувати їх протягом дня.

При собі завжди потрібно мати стерильний фізіологічний розчин або зволожуючі краплі – так, щоб після контакту з водою в лінзах ви могли промити очі і перейти на окуляри. Альтернативна – нічні ортокератологічні лінзи, які дозволяють обходитися без окулярів або лінз протягом дня.

Види спорту на свіжому повітрі добре сумісні з м’якими контактними лінзами. Однак слід віддавати перевагу моделям лінз із УФ-захистом. Серед лінз окулярів сучасний і безпечний варіант – полімерні лінзи, окуляри з ними легші і менш травмонебезпечні у разі пошкодження.

Останнім часом на ринку з’явилися контактні лінзи, які працюють за принципом фотохромних окулярів: вони затемняються на сонці і мають залишковий відтінок у приміщенні. Вони зручні для спорту на відкритому сонці.

Крім того, надмірні фізичні навантаження, тренування, під час яких ви різко або занадто сильно напружуєте м’язи черевного преса, можуть спровокувати судинні ускладнення та ускладнення з боку сітківки, особливо у людей з короткозорістю. Також важливо стежити за пульсом та рівнем артеріального тиску під час занять спортом.

Загар та перебування на сонці

Якщо вже згадали ультрафіолет, то ми пам’ятаємо, що ультрафіолетові промені синтезують найцінніший вітамін Д, який допомагає зміцнити імунітет і нормалізувати роботу важливих органів. Але при цьому ці ж ультрафіолетові промені можуть завдати шкоди очам.

Для ока сонячні промені не відчутні, вони діють лише на рогівку і при інтенсивному випромінюванні здатні викликати її опік.

Симптоми опіку рогівки:

  • Посилена сльозотеча;
  • Світлобоязнь;
  • Блефароспазм – спазматичні скорочення кругового м’яза ока.

Крім опіку рогівки, ультрафіолет сприяє прогресуванню макулодистрофії сітківки, бере участь у розвитку катаракти та доброякісних новоутворень поверхні ока.

Так що перебуваючи на сонці, як з метою засмаги, так і на прогулянках, обов’язково захищаємо очі окулярами з маркуванням не менше 400 UV, що означає 100% блокування ультрафіолетових променів.

Хобі

Захоплення, пов’язані з дрібною роботою, в’язання, вишивання справді корисні – вони розвивають та підтримують гнучкість та дрібну моторику рук, заспокоюють нервову систему. Але не нехтуйте своїми окулярами для постійного носіння або окулярами для близьких, якщо такі потрібні.

Якщо ви відчуваєте дискомфорт і зорову напругу при тривалому навантаженні – зверніться до офтальмолога для діагностики та підбору окулярів за потреби.

Здоровий спосіб життя та здорове харчування

Дуже часто під здоровим харчуванням мають на увазі дієту, що обмежує прийом тих чи інших продуктів. Пам’ятайте, що харчування має бути збалансованим та різноманітним, щоб заповнювати дефіцит мікроелементів та вітамінів. Можливе використання вітамінів як БАДів для компенсації дефіциту.

Надмірна турбота про здоров’я очей

Часом і надмірна турбота про здоров’я очей може зашкодити. Не захоплюйтеся краплями для зняття почервоніння очей у звичайному житті – вони сильно сушать очі і можуть спричинити набряк слизової оболонки. Використовуйте краплі для очей тільки за призначенням лікаря, не намагайтеся відтворювати старі призначення за схожих симптомів, якщо таке не було наказано офтальмологом. Звертайте увагу на термін придатності крапель після відкриття флакона.

А головне дотримуйтесь техніки закапування крапель – тримайте флакон на безпечній відстані від ока, щоб він не торкався повік, вій і очної поверхні. Неправильна техніка закапування крапель може призвести до травмування кінчиком флакона або забруднення вмісту флакона при контакті з віками та віями.

Exit mobile version