Субота, 28 Вересня

Підступність цього захворювання в тому, що воно протікає практично безсимптомно, і якщо у вас немає навички регулярно контролювати рівень глюкози в крові, ви можете навіть не знати про те, що перебуваєте в небезпеці.

Чи є у предіабету конкретні ознаки

На щастя, є певні симптоми, а також фактори, що підвищують ризик розвитку цього захворювання – і якщо уважно спостерігати за своїм станом, можна вчасно помітити тривожні сигнали та вжити заходів. На щастя, при своєчасній зміні дієти та способу життя можна зупинити розвиток захворювання та повернути організм у норму. Отже, у жодному разі не пропускайте ці симптоми.

Стомлюваність

Одна з перших ознак предіабету – підвищена стомлюваність і втома, що виникає навіть після невеликих навантажень. Це викликано коливаннями рівня цукру у крові – і найкращим способом боротися з ними вважається фізична активність. Тому навіть якщо ви почуваєтеся не дуже добре, виходьте на прогулянку або робіть кілька вправ – швидше за все, ви відразу відчуєте себе краще.

Втрата ваги

Будь-яка необґрунтована втрата ваги – привід якнайшвидше звернутися до лікаря. Якщо ви не змінювали дієту, не збільшували фізичну активність, а кілька кілограмів кудись поділися, варто якнайшвидше звернутися до лікаря – і перевірити рівень глюкози в крові. Як не дивно, на початкових стадіях діабету пацієнти часто втрачають вагу: це пов’язано з тим, що через сечовипускання організм спалює більше калорій, а потім намагається компенсувати витрачене, посилюючи апетит. Так що якщо ви їсте більше звичайного і при цьому худнете, саме час перевірити рівень цукру в крові.

Погіршення зору

Підвищений рівень цукру в крові може призвести до звуження або пошкодження кровоносних судин в очах, що спричиняє погіршення зору. У кожного десятого пацієнта з предіабетом зареєстровано ретинопатію – погіршення зору. Тому якщо ви стали гірше бачити, вам варто не лише звернутися до офтальмолога якнайшвидше, але й здати кров на цукор.

Темні плями на шкірі

Потемніння в області ліктів, колін, пахв та шиї – один із найсерйозніших симптомів, які в жодному разі не можна ігнорувати. Надлишок інсуліну викликає прискорене зростання клітин – і з’являються темні, бархатисті на дотик плями. Якщо ви помітили щось подібне, якнайшвидше зверніться до лікаря.

Порушення сну

Чим гірше ми спимо, тим нижчий рівень інсуліну в організмі. Крім того, недосипання призводить до підвищеного вироблення гормону стресу кортизолу, який підвищує резистентність клітин до інсуліну. Тому що гірше ваш сон, то вище ризик предіабету.

Полікістоз яєчників

Ще одним фактором, що різко підвищує ризик розвитку діабету, є синдром полікістозних яєчників. Дослідники поки що не можуть пояснити причину зв’язку, але впевнені, що залежність пряма.

Exit mobile version