П’ятниця, 20 Вересня

Хочеться гуляти на свіжому повітрі, але енергії не вистачає. Немає сил піти до спортзалу чи зустрітися з друзями. На жаль, для багатьох це цілком звичний стан, який може супроводжуватись ще й хворобами. Доводиться подумати про те, як зміцнити імунітет.

Правда, жоден лікар без аналізів і вагомої причини не пропише імуномодулятори, які, як говорить реклама, зроблять вас чудовим чином сильними та здоровими. Підніматимемо імунітет природним шляхом. Які корисні навички допоможуть це зробити.

Зберігати енергію

Кожен із нас у глибині душі мріє залишатися якнайдовше молодим. І це справді так. Усвідомлення того, що ми можемо постаріти або захворіти на невиліковні хвороби, змушують по-справжньому похвилюватися. Намагайтеся не витрачати себе на марні переживання, стреси на роботі та інші подібні негаразди.

Заведіть щоденний обряд медитацій. Це дозволить вам набути душевної гармонії, видихнути після напруженого робочого дня і заспокоїтися.

Обходитися без цукру

Користі від нього ніякої немає, а ось шкоди — достатньо. Це і проблеми при інсулінорезистентності та інші порушення як в органах, так і в тканинах, висипання на обличчі, труднощі зі сном. Крім того, цукор згубно впливає на мікрофлору кишечника, він знижує кількість корисних бактерій, тим самим провокуючи руйнування захисного шару слизової оболонки кишечника.

Звичайно, повна відмова від цукру неможлива. Він присутній у багатьох корисних продуктах – фруктах, ягодах та овочах. Цікаво, але певна кількість цукру нашому організму життєво необхідна. Повірте, ви добираєте цю норму дуже швидко протягом дня — без рафінованих продуктів з вмістом цукру і десертів.

Якщо ваша залежність від цукру занадто велика, спочатку починайте поступово знижувати кількість його споживання. Приберіть з раціону напої, що містять цукор (соки, газування), виключіть солодощі, замінивши їх фруктами, ягодами, в крайньому випадку — медом, але в помірній кількості. Використовуйте цукрозамінники, але не всі, лише натуральні: стевія, еририт, ксиліт.

Урізноманітнити раціон

Потяг до шкідливої ​​їжі обумовлений ​​дефіцитом в організмі корисних елементів. Особливо це помітно влітку, коли велика кількість свіжих ягід різко знижує потяг до шоколаду. Зверніть увагу, до якого шкідливого продукту вас невблаганно тягне. Якщо це жирна їжа, то швидше за все організму не вистачає кальцію, отже, необхідно додати до свого раціону молочні продукти, сири, насіння, горіхи та сухофрукти.

Якщо ви не можете уявити собі день без хлібобулочних ласощів, то швидше за все це сигнал до нестачі в організмі азоту та жирів. В даному випадку треба налягати на м’ясо та бобові. Намагайтеся замінити шкідливий продукт корисним аналогом. У сучасних реаліях це не так важко зробити.

Займатися фізкультурою

Цей постулат нікого не здивує. У русі – життя. По-перше, заняття спортом покращують циркуляцію крові, а отже до клітин шкіри набагато швидше надходять необхідні поживні речовини, виводяться токсини. Це у свою чергу покращує колір, тонус та структуру шкіри.

Крім того, регулярні спортивні навантаження мають антивіковий ефект, стимулюючи вироблення колагену, який є одним із видів сполучної тканини. Та й загалом щоденні спортивні навантаження, чи це активна ходьба, тренування в залі, поїздка на велосипеді чи просто ранкова зарядка — все це не пройде даремно. Адже фізичні навантаження допомагають не тільки контролювати вагу, а й покращувати загальне самопочуття організму впливати на наш настрій.

Вчасно ходити до лікаря

Не треба відкладати потім своє здоров’я. Якщо з’явилися тривожні симптоми, не думайте, що “само пройде”, а запишіться до лікаря, не затягуйте. Щорічно проходьте повний чек-ап організму або хоч би важливі обстеження.

  • Для жінок це мамографія, загальне гінекологічне обстеження та біохімічний аналіз крові.
  • Для чоловіків  – обстеження передміхурової залози, загальний аналіз крові, відвідування лікаря-уролога.

Більше сміятися

Як відомо, сміх продовжує життя. Доведено, що люди з добрим почуттям гумору простіше переживають складні ситуації. Тому намагайтеся частіше посміхатися, зайвий раз не хмуріться і будьте відкриті всьому новому. Намагайтеся мислити позитивно, а не зосереджуватись на своїх невдачах чи промахах.

А що ще?

Спати не менше 7 годин на добу

Сон це ще один вірний союзник нашого міцного здоров’я. Якщо ви не висипатиметеся, то вас переслідуватимуть головні болі, втома, а імунітет значно послабшає.

Тому намагайтеся спати від 7 до 9 годин – тут все залежить від вашої фізичної активності та індивідуальних особливостей організму, пише ETNT. Ще одна важлива деталь: спати треба лягати в однину добу, а прокидатися — в іншій. Так ви точно відчуватимете себе відпочившим, а продуктивність не змусить себе чекати.

Не забувати про вітамін D

Цей «сонячний» вітамін справді може допомогти зміцнити імунітет. В організм він надходить разом з їжею, і його синтез відбувається, коли ви в ясну сонячну погоду проводите багато часу на свіжому повітрі. На «засвоєння» шкірою вітаміну D впливають такі чинники:  пора року, географічна широта, час доби.

Щоб у вас не виникло дефіциту, увімкніть у свій раціон:

  • рибу (оселедець, сардини, тунця),
  • сир,
  • вершкове масло,
  • яловичу печінку,
  • лисички, гливи,
  • креветки,
  • яєчний жовток.

Повноцінно снідати

Сніданок – це найважливіший прийом їжі. Саме він «включає» організм, допомагає йому настроїтись на повноцінний робочий день. Тому він повинен складатися з білка, корисних жирів та складних вуглеводів. Так, наприклад, для першого прийому їжі відмінно підійде омлет з овочами і цільнозерновим хлібом або салат зі свіжих овочів з курячою грудкою. Для простоти можна покласти шматочок курячої грудки в очищений від насіння болгарський перець. Так ви отримаєте білок і антиоксиданти.

Exit mobile version