Субота, 23 Листопада

Згідно з новим дослідженням вчених з Університету Колорадо, маловідоме сімейство вірусів, що вже ендемічне для диких африканських приматів і викликає смертельні симптоми, може вражати і людей. Робота вчених опублікована у журналі Cell.

Протягом 15 років дослідницька група використовувала лабораторні методи та зразки тканин диких тварин з усього світу, щоб з’ясувати, які віруси можуть бути схильними до передачі людям.

В останні роки вчені зосередилися на артерівірусах, які поширені серед свиней та коней, а також нелюдських приматах. Особливу увагу вони приділили вірусу мавпячої геморагічної лихоманки (SHFV), який викликає смертельну хворобу, аналогічну хворобі, викликаної вірусом Ебола, і призводив до смертельних спалахів у колоніях макак, що жили в неволі, починаючи з 1960 років.

Дослідження показало, що проникати у клітини вірусу дозволяє рецептор CD163. Провівши серію лабораторних експериментів, вчені виявили, що вірус також напрочуд добре чіпляється за CD163 і в людських клітин, проникаючи всередину і швидко створюючи свої копії.

Подібно до ВІЛ та його попередника, вірусу імунодефіциту мавп (SIV), артерівіруси мавп також, мабуть, атакують імунні клітини, виводячи з ладу ключові механізми захисту та зберігаючись в організмі на тривалий термін.

Автори підкреслюють, що нова пандемія не є неминучою, і вчені повинні приділити більше уваги вивченню тварин вірусів, щоби протистояти їм у разі їх переходу на людей.

Exit mobile version