П’ятниця, 22 Листопада

Під час сну людина може смикатися, а це явище може спричинити занепокоєння. Фахівці з усього світу вже давно помітили це та спробували дати відповідь на запитання.

Що таке нічні смикання

Нічні смикання, або міоклонічні дії, являють собою спонтанні та мимовільні рухи кінцівок уві сні. Вони можуть відбуватися на різних стадіях сну, але найчастіше спостерігаються на стадії швидкого глибокого сну.

Стадії сну та нічні смикання

Цікаво, що найчастіші нічні смикання спостерігаються саме на стадії REM-сну (швидкого глибокого сну), коли активність мозку зростає, а м’язи паралізовані. Це явище породило безліч запитань у лікарів: чому найінтенсивніші нічні смикання відбуваються, коли м’язи мають бути найбільш розслаблені?

Яке є пояснення

Фахівці пояснюють, що справжня причина нічних сіпань досі не до кінця зрозуміла. Проте є кілька теорій, які варто розглянути. Також варто пам’ятати, що причини можуть відрізнятися, тому на таку ситуацію важливо дивитися комплексно.

Еволюційна теорія

Згідно з однією з теорій, нічні смикання можуть бути пов’язані з предками, які спали на деревах. Це могло бути захисним механізмом, щоб запобігти падінню з гілок.

Відповідь реакції на стрес

Інша теорія передбачає, що нічні сіпання можуть бути реакцією організму на стрес або внутрішні біологічні процеси, такі як зміни рівня хімічних речовин у мозку.

Нейрологічні дисфункції

Також існує припущення про те, що нічні смикання можуть бути наслідком деяких нейрологічних дисфункцій або порушень, хоча точних досліджень із цього приводу не проводилося.

Exit mobile version