Вітамін Д, або, як його ще називають, гормон радості або сонячний гормон, не дарма отримав свою назву, оскільки він має здатність знижувати психологічні ризики апатії та депресії та підвищувати стресостійкість.
Щоденна доза залежить відразу від кількох факторів, серед яких вихідний рівень вітаміну Д в організмі, вік людини, її вага, історія хвороби та генетичні особливості.
Якщо говорити про дорослу людину, то мінімальна терапевтична та максимальна профілактична доза вітаміну Д становить 10 000 МО на день.
Отримати таку кількість їжі – а вітамін Д міститься в продуктах тваринного походження – неможливо, впевнені фахівці. Саме тому варто приймати вітамін Д у краплях або капсулах – щоб не зіткнутися з негативними наслідками, до яких призводить його дефіцит в організмі.
Серед них – порушення кальцієво-фосфорного обміну, які загрожують остеопенією, зростання ризику аутоімунних захворювань, онкопатології тощо. Крім цього, брак вітаміну впливає на жирову та м’язову тканини, а також на репродуктивну систему.