Субота, 23 Листопада

Мати свою житлоплощу — завжди добре, якою б вона не була. Проте експерти вважають, що далеко не будь-яка квартира може виявитися комфортною для життя. Наприклад, маленьке житло, на думку фахівців, здатне провокувати проблеми зі здоров’ям.

Про те, яким чином однокімнатні квартири можуть нашкодити своїм власникам, і чого варто побоюватися, розповімо в нашій статті.

Знищувачі психіки

На комфорт перебування у тому чи іншому просторі впливають безліч чинників — від клімату до внутрішнього оздоблення. Однак велике значення має й площа квартири. На думку психологів, однокімнатні квартири можуть негативно позначатися як на фізичному стані, так і на психіці загалом. Невеликий простір здатний пригнічувати загальне самопочуття.

Нещодавно на цю тему вчений Дак Копець – начальник відділу психологічного впливу дизайну при Бостонському університеті – провів дослідження. Воно показало, що люди, які живуть в однокімнатних квартирах, часто мають проблеми зі здоров’ям — від головного болю до загального нездужання.

Також на думку американця, обмежений простір провокує у людей зайву дратівливість, агресію, а також потяг до шкідливих звичок — алкоголю, куріння та інших залежностей. Ще це негативно впливає на імунітет, від чого людина часто хворіє та отримує різні інфекції.

Тепер про дітей

Проживання в однокімнатних квартирах може негативно впливати не лише на дорослих, а й на дітей. І в цьому випадку теж знайшовся свій фахівець, який доказав власну думку дослідженням. Так, Сьюзен Сегерт, яка займається психологією в одному з університетів Нью-Йорка, з’ясувала, що діти, які жили разом з батьками в однокімнатних квартирах, росли в не найблагополучнішому середовищі.

Ці дітлахи частіше прогулювали уроки, вчилися гірше і також постійно хворіли, вважає експерт. Ще в цих дітей спостерігалася низька концентрація уваги, замкнутість та небажання заводити нові знайомства з однолітками.

Чому так відбувається

Однокімнатні квартири негативно впливають на психіку сімейних людей. Все тому, що кожна людина прагне особистого простору, а в обмеженому приміщенні зробити це досить складно. Так індивід і починає страждати від неможливості відокремитися, побути наодинці з собою.

Якщо подивитися на те, як проживання в однокімнатних квартирах може впливати на фізичне здоров’я, можна знайти раціональне зерно. У невеликому просторі розпіраторні захворювання передаються набагато легше. Погана циркуляція повітря та велика кількість людей у ​​маленькому приміщенні збільшують можливість зараження інфекціями, що передаються повітряно-краплинним шляхом.

Французькі вчені встановили, що людина, яка живе в кімнаті одна, живе на 8 років довше за того, хто ділить її з іншими. Однак усі ми знаємо про те, як дорого коштує нерухомість. І все-таки краще мати однокімнатну квартиру, ніж не мати ніякої.

Exit mobile version