Субота, 21 Вересня

Для деяких прокинутися бадьорим з ранку не важко, а хтось ледве вилазить з ліжка. За словами доктора Кетті Шаркі з Браунівського університету, навіть якщо людині від природи важко прокидається рано-вранці, ситуацію можна виправити. Достатньо дотримуватися кількох правил.

  1. Дати доступ світла. Для цього можна відкрити штори. В результаті прокинутися буде простіше, тому що гормон сну (мелатонін) під впливом світла не вироблятиметься. У той же час перед сном краще не сидіти довго перед комп’ютером і не включати яскраве світло, тому що це перешкоджатиме підготовці організму до сну. Інший варіант підбадьоритися – зарядка. Або просто фізичні вправи. Важливо також лягати і вставати одночасно. Це дозволить нормалізувати ритми сну та неспання.
  2. Не спати довго у вихідні. Тобто не прокидатися набагато пізніше, ніж у будні. Інакше організм сприйматиме такі дні як 6-годинний переліт, що негативно позначиться на «внутрішньому годиннику».
  3. Дрімати протягом дня. Навіть якщо за весь день ви поспите так всього 10 хвилин, це сприятливо вплине на ваш стан. Правда, якщо ви поринете в дрімоту за кілька годин до сну, то потім можуть бути проблеми із засипання. Ще одна рекомендація – вживати кофеїн лише зранку або відмовитися від нього за 6 годин до сну.
  4. Подумати про стимул. Придумайте, заради чого ви вставатимете вранці. Це може бути навіть простий круасан. Також спробуйте прокинутися трохи раніше, ніж потрібно – навіть на 5 хвилин.
Exit mobile version