Неділя, 19 Травня

Пити чи не пити пігулки від головного болю? Відповідь це питання залежить від причини її виникнення. Безконтрольний прийом препаратів може спричинити проблеми зі здоров’ям, особливо коли головний біль стає симптомом будь-якого захворювання.

Ще у 2013 році у Міжнародному товаристві головного болю (IHS) запропонували класифікацію, відповідно до якої головні болі поділяються на три групи.

Первинний головний біль

Так називаються ті болі, що не спричинені супутніми захворюваннями.

Мігрень

Самостійне неврологічне захворювання, що виникає через порушення тонусу судин головного мозку. Має три стадії: аура (поява «плям» або «мушок» перед очима), поява головного болю, виникнення нудоти та блювання.

При цьому захворювання напад може тривати від 7 до 42 годин. Біль з’являється в одній частині голови, ніби пульсує, а при фізичних навантаженнях посилюється. Однак, легка активність може навіть піти на користь.

Лікування: перший етап лікування – зняття симптомів, у тому числі за допомогою знеболювальних. Якщо після прийому препарату біль не проходить, лікар може призначити сильніші ліки.

Кластерні головні болі

Відрізняються важким перебігом, торкаються однієї сторони голови, мають розпираючий, пекучий, різкий характер. Тривалість нападу – від 15 до 45 хвилин.

Лікування: самостійне лікування зазвичай безсиле. Звичайні пігулки від головного болю не дають ефекту. У такому разі необхідно звернутися до лікаря.

Головний біль напруження

Виявляється епізодами від 30 хвилин до кількох діб. Для неї характерна відсутність пульсації. Такий біль ніби стискає голову, не посилюється при фізичному навантаженні, іноді його супроводжує легка нудота. Причини її появи – м’язова напруга та емоційний фактор.

Лікування: застосовуються нестероїдні протизапальні засоби або прості знеболювальні. При такому головному болю не слід приймати препарати, що містять кофеїн, барбітурати, кодеїн.

Вторинний головний біль

Пов’язані з основним захворюванням. Серед причин їх виникнення: травми голови, шиї, онкологічні, психічні захворювання, інфекції, зловживання лікарськими засобами, зокрема засобами проти головного болю.

Лікування: щоб позбавитися вторинного головного болю, необхідно вилікувати основне захворювання. Якщо ж намагатися заглушити симптоми знеболюючими, є ризик не помітити саму хворобу та спровокувати погіршення стану. Призначити конкретний препарат від головного болю може тільки лікар з урахуванням діагнозу та протипоказань.

Невралгічні головні болі

Це пронизливі болі, напади можуть повторюватися один за одним і тривати годинами і навіть цілодобово.

Лікування: звичайні знеболювальні препарати в такому разі неефективні, потрібні спеціальні препарати.

Окремо варто виділити психалгії або фантомний головний біль. Вони виникають без будь-яких соматичних, гормональних, органічних уражень. Найчастіше їх провокують неврози, які супроводжуються тривожністю та панічними атаками. У цьому випадку болі лікують за допомогою заспокійливих препаратів та психотерапії.

Якщо вас постійно переслідують головний біль, не займайтеся самолікуванням. Замість того, щоб експериментувати з знеболюючими, зверніться до лікаря, щоб дізнатися точний діагноз і отримати допомогу.

Exit mobile version