П’ятниця, 17 Травня

Нетривале читання в умовах затемненості не здатне завдати фатальної шкоди зору. Лише призведе до перевтоми, що супроводжується тимчасовим зниженням гостроти зору, відчуттям піску в очах, сухістю. Як правило, після відпочинку це відбувається. Але важливо наголосити на деталях. Розповідаємо, чим може бути небезпечним читання при поганому освітленні.

Поява симптомів короткозорості

Важливо створити найбільш сприятливі умови для тривалого зорового навантаження: це ергономіка робочого місця, рівень освітленості загального та робочого простору, відстань до поверхні предмета, контраст між об’єктом та тлом. Дотримання цих факторів знижує симптоми зорової втоми. У той час як читання в умовах недостатньої освітленості створює напругу, ускладнює кровопостачання голови та очей, унаслідок чого можуть виникати симптоми короткозорості.

Перевтома очей

У разі недостатньої освітленості відбувається рефлекторне розширення зіниці. Чим ширшою стає зіниця, тим більше світла потрапляє на сітківку ока. Це дозволяє розрізняти об’єкти в сутінкових умовах, але з іншого боку призводить до збільшення відхилень. Світлові хвилі не фокусуються точно на сітківці і можуть створювати перешкоди, які ускладнюють роботу зорового аналізатора і призводять до перевтоми очей від довгої роботи в таких умовах.

Підвищення внутрішньоочного тиску

У людей з далекозорістю та початковою катарактою є анатомічні передумови до підвищення внутрішньоочного тиску (розміри передньої камери ока менші за середньостатистичні, що зменшує шлях відтоку внутрішньоочної рідини). При розширенні зіниці край райдужної оболонки створює додаткову перешкоду для відтоку рідини з ока, а положення з нахилом голови над книгою сприяє зміщенню кришталика вперед. Сукупність цих факторів може призводити до короткочасного підвищення внутрішньоочного тиску і навіть нападу глаукоми.

Exit mobile version