Субота, 23 Листопада

Зима – непростий час для людей із хронічними захворюваннями. Навіть здоровій людині стає значно дискомфортніше: не вистачає сонця, постійно мерзнеш, великий ризик підхопити ГРВІ чи грип. Але особливо треба бути напоготові людям із серцево-судинними захворюваннями.

Загалом більшість досліджень свідчать про «зимові піки» госпіталізацій та смертей внаслідок серцево-судинних причин, проте помірно низька температура робить більший внесок у смертність, ніж дуже низька температура (~7% проти >1% річної смертності).

Як правило, частота коронарних подій на 10-20% вища взимку порівняно з літнім періодом. Справа в тому, що холодна погода забирає тепло вашого з тіла, тому серцю доводиться працювати старанніше, щоб ви могли зігрітися.

— Ваші кровоносні судини звужуються, тому серцю може бути складніше зосередитися на перекачуванні крові в мозок та інші основні органи, кажуть експерти Британського кардіологічного фонду

Щоб допомогти серцю, не забувайте про простий лайфхак: обмотувати шию та обличчя теплим шарфом щоразу, коли виходите на вулицю. Причому аксесуар не повинен сидіти туго: між ротом і шарфом має залишатися місце, сантиметра 3, щоб повітря там вільно зігрівалося і ви вдихали його вже теплим.

Якщо ж вам некомфортно, наприклад шарф колеться або він занадто щільний, то спробуйте надягати бавовняну маску для обличчя. Напевно, у вас лежить парочка штук з часів масочного режиму.

До речі, якщо ви страждаєте від стенокардії або болю у грудях, це може полегшити симптоми в холодну погоду.

Як ще можна захистити своє серце в холоди:

  • по можливості залишайтеся вдома, якщо розумієте, що на вулиці мороз і вам важко дихати;
  • привчіть себе носити теплі вовняні шкарпетки та светри, навіть якщо вони зовсім не вписуються у ваш гардероб;
  • залишайтеся активними в приміщенні, щоб підвищити температуру тіла та зміцнити імунну систему – підійде навіть найбанальніша зарядка;
  • регулярно приймайте гарячу їжу та напої, щоб ваш організм міг швидше зігрітися.

— Виділяють навіть окремий вид стенокардії, що виникає у людини на морозі, холодова вазоспастична стенокардія. Тут причина нестачі кровопостачання серця не так атеросклеротичні бляшки, як спазми серцевих артерій, які виникають рефлекторно при виході на холодне, морозне повітря,  — каже експерт.

Кому більше за інших небезпечні морози:

  • людям з ішемічною хворобою серця;
  • атеросклерозом;
  • артеріальною гіпертонією, ожирінням та цукровим діабетом.
Exit mobile version