Чи знали ви про те, що чай – це особливим чином висушене листя китайської камелії (Camellia sinensis). Таким чином, і чорний, і зелений чай отримують з одного куща, різниця полягає лише у обробці сировини. Чим інтенсивніше сушіння та ферментація, тим більше кофеїну міститься в завареному напої, оскільки інші речовини руйнуються в процесі окислення.
Після збору врожаю подальша обробка сировини включає такі технологічні процеси: зав’ялювання чайного листа, скручування, ферментативне окиснення, фіксація та сушіння. Тривалість та інтенсивність кожного етапу дозволяють отримати різні види чаю: зелений, білий, жовтий, червоний, чорний, пуер.
Наприклад, щоб отримати зелений чай, листя майже не піддається окисленню і проходить тільки стадію сушіння. А ось жовтий та червоний чай носять однакову назву – оолонг і піддаються ферментації, щоправда, у неповній її формі.
Жовті сорти обробляють менш інтенсивно, тому вони схожі на зелений чай. Червоні сорти обробляються сильніше, що робить їх схожими на чорний чай. Особливо сильно ферментується пуер.
Найбільший цілюще-профілактичний ефект мають неферментовані чаї – білий і зелений. Потім йдуть напівферментовані жовті та сині чаї, а найменший ефект у ферментованих червоних та чорних чаїв.