Четвер, 2 Травня

Фініки – досить популярні сухофрукти. До нас вони надходять у сушеному вигляді, і купувати їх можна практично цілий рік. Смак фініків досить солодкий, тому вони рекомендуються як заміна солодкому. 

Фініки можна додавати до компотів, використовувати як начинки для рулетиків з м’яса птиці, пирогів, прикраси тортів, приготування домашніх цукерок і, звичайно, для вживання просто так. Смакове поєднання фініків та сиру давно оцінено гурманами. З йогуртом, медом та молоком вони теж дуже смачні.

Чи є якась користь від цих сухофруктів? Безперечно, є.

Фініки відрізняються високою поживною цінністю. За це їх люблять спортсмени і ті, хто дотримується суворої дієти. У фініках багато глюкози та фруктози – цукрів, необхідних для м’язів та мозку. Білка в м’якоті фініків також цілком достатньо: на сто грамів цих сушених плодів фінікової пальми припадає близько 2 грами білка. 

Є думка, що на одних фініках та воді можна прожити кілька років. Хоча фініки і дуже солодкі на смак, їхній глікемічний індекс допускає можливість вживання плодів при діабеті (зрозуміло, у невеликих кількостях).

Також фініки багаті на вітаміни і мінерали: вітамін А, С, В2, В6, фосфор, марганець, мідь, калій, магній – всі ці речовини присутні в м’якоті. Вживаючи фініки щодня, ви тим самим зміцнюєте кістки, зуби, серцевий м’яз, зір та судини.

Ще один привід зробити фініки частиною свого меню – велика кількість в них антиоксидантів. Вони перешкоджають окисним процесам у клітинах організму, тим самим захищаючи від хвороб серця, злоякісних пухлин та діабету. За вмістом антиоксидантів фініки перевершують чорнослив та інжир.

Бажаєте вберегтися від хвороби Альцгеймера? Їжте фініки щодня. Дослідження показали, що вживання фініків знижує ризик нейродегенеративних змін у речовині та судинах головного мозку, дозволяючи зберігати ясність розуму навіть у літньому віці.

Звичайно, не можна залишити без уваги і те, що фініки можуть стати частиною меню тих, хто хоче схуднути. Крім вуглеводів, у м’якоті фініків чимало клітковини, що покращує роботу кишечника і перешкоджає різким стрибкам цукру в крові. 

З’ївши трохи фініків, ви досить довго відчуватимете ситість, і бажання перекусити чимось забороненим не виникне. 

Якщо хочете приготувати солодку випічку, але при цьому зробити її кориснішою та здоровішою, приготуйте фінікову пасту із сушених плодів і додайте її в тісто чи начинку замість звичного білого цукру.

Цікавий факт: фініки корисні вагітним. І справа не лише в тому, що вони містять кальцій та фосфор, які при виношуванні плода активно витрачаються організмом майбутньої мами. 

У фініках містяться також речовини, що сприяють розкриттю шийки матки природним шляхом без застосування стимуляторів. Тому для прискорення та полегшення процесу пологів на останніх тижнях вагітності можна почати їсти фініки. Але з цієї причини краще від них відмовитися на ранніх термінах, щоб не спровокувати викидень.

Фініки – продукт дуже універсальний і придатний як харчування дітей, так вживання дорослими. Звичайно, все добре в міру: щоб не отримати неприємних наслідків, з’їдати варто не більше десятка сушених фініків на добу. 

При порушенні цього правила можливі неприємні відчуття в області шлунково-кишкового тракту, алергія та діарея. І якщо ви їсте фініки просто так, запивайте їх водою. В іншому ж до вживання фініків майже немає протипоказань. 

Вибирайте їх у магазині за досить простим критерієм: чим гладкіша у фініків поверхня, тим вони свіжіші.

Exit mobile version