Середа, 25 Вересня

Вчені зробили приголомшливе відкриття. Згідно з новим дослідженням, представленим на 35-му щорічному Європейському коледжі нейропсихофармакології у Відні, певні антидепресанти можуть викликати різкі зміни в мозку. Фактично, вони навіть можуть переналаштувати мозок, уражений великим депресивним розладом.

Масивний депресивний розлад — це розлад психічного здоров’я, який характеризується постійним депресивним настроєм, темними думками та загальною втратою інтересу до будь-якої діяльності. Це може серйозно погіршити повсякденне життя людей, які постраждали від нього. Тепер, однак, ми можемо лікувати це, використовуючи певні антидепресанти, щоб змінити роботу мозку.

У минулому дослідники виявили, що антидепресанти і навіть поведінкова терапія та електросудомна терапія просто не працюють для всіх, хто страждає на ВДР. Однак група дослідників у Німеччині тепер стверджує, що антидепресанти можуть змінювати самі структури мозку. Однак вони не впевнені, як довго триватимуть ці зміни.

Минулі дослідження показали, що серйозні напади депресії часто пов’язані зі зміною об’єму сірої та білої речовини в головному мозку. Кожен тип речовини мозку пов’язаний з різними функціями організму, і будь-які зміни в них можуть кардинально змінити реакцію нашого мозку. Таким чином, можливість змінити структуру мозку за допомогою антидепресантів є величезною.

І якщо ми зможемо довести, що існує тісний зв’язок між структурою людського мозку та функціонуванням депресивних думок, тоді це може допомогти покращити діагностику та лікування таких захворювань, як ВДР. Однак зараз багато хто не погоджується з тим, чи є цей зв’язок послідовним чи достатньо сильним, щоб використовувати його в діагностиці та лікуванні таких розладів, як ВДР. Однак дослідники з Німеччини вважають, що це так.

Під час експерименту дослідники виявили, що зі 109 пацієнтів із синдромом розладного розладу найбільші зміни в їхніх симптомах відбулися залежно від того, наскільки антидепресанти та інші варіанти лікування змінили структуру їх мозку. Вони також порівняли мозок пацієнтів із ВДР із мозком «здорових» людей без розладу.

«Ми були здивовані швидкістю відповіді», — сказав у заяві психіатр Джонатан Репл. Repple також каже, що вони не мають пояснення того, як і чому відбуваються ці зміни в мозку, або навіть того, як антидепресанти та інші методи лікування викликають ці зміни.

Є багато факторів, які можуть вступити в гру, коли ми говоримо про депресію. Наприклад, кількість денного світла, яке ви отримуєте щодня, може кардинально змінити ваш настрій. І навіть якщо ви лівша, ви можете збільшити ймовірність таких психічних розладів, як ВДР. Крім того, деякі антидепресанти, як-от спеціальний спрей для носа, можуть діяти швидше, викликаючи ці зміни в мозку.

Але якщо ми зможемо краще зрозуміти ці зміни, можливо, ми зможемо відкрити нові способи лікування таких розладів, як ВДР.

Exit mobile version