П’ятниця, 22 Листопада

Група експертів із Гарвардської медичної школи може бути близька до пошуку ліків від більшості типів втрати слуху.

Багато типів втрати слуху спричинені деградацією дрібних клітин, які називаються кохлеарними волосковими клітинами. Ці крихітні волоски розташовані у внутрішньому вусі і діють як «сенсорний» орган у нашому тілі, дозволяючи нам чути. Тепер у новій статті детально описано, як вчені відновили кохлеарні клітини у мишей, що, можливо, відкриває двері для лікування втрати слуху також у людей.

Відповідно до нової статті, дослідники змогли успішно відновити втрачені кохлеарні волоскові клітини у мишей шляхом «перепрограмування» генетичних шляхів, знайдених у вусі. Ця регенеративна здатність природним чином спостерігається у птахів, риб і рептилій, коли вони глухнуть, ефективно виліковуючи втрату слуху.

Однак ссавці не відновлюють їх природним шляхом, що робить втрату слуху більш стійкою. У більшості випадків також втрата цих кохлеарних клітин через пошкодження є дуже високою у людей, і зазвичай це є причиною більшості випадків втрати слуху. Ці клітини можуть бути пошкоджені декількома способами, включаючи нормальний знос від старіння та прослуховування гучних звуків.

Однак ці нові відкриття, опубліковані в Proceedings of the National Academy of Sciences, демонструють, що такі ссавці, як миші, також можуть відновлювати свої кохлеарні волоскові клітини, створюючи можливі ліки від втрати слуху у ссавців, які також можуть включати людей.

Самі знахідки надзвичайно захоплюючі, особливо якщо вченим вдасться знайти спосіб змусити це працювати й на людях. Але це складна частина. Хоча успішні тести на мишах часто можуть бути перенесені на тестування на людях, терапія siRNA, яка використовується для досягнення регенерації, не показала значного прогресу на людях.

Крім того, потрібно буде завершити дослідження, щоб побачити, чи можна досягти таких же регенеративних ефектів у кохлеарних клітинах людини, щоб справді визначити, чи дійсно цей засіб від втрати слуху може бути ефективним і придатним для використання в майбутньому. Тим часом інші методи лікування показали успіх у лікуванні втрати слуху, тож, можливо, вчені також зможуть використати це.

Exit mobile version