Середа, 2 Жовтня

У червні саме час користуватися тими його дарами, які з’являються на прилавках магазинів та ринкових лотках. Звичайно, погляди покупців одразу приковують до себе коробки та кошики, наповнені яскраво-червоною глянсовою черешнею. Цю ягоду неодмінно радять купувати та вживати в перший місяць літа. Чому? Чим черешня така хороша?

У червоних стиглих ягодах черешні чимало вітамінів та інших мікроелементів, важливих для здоров’я. Аскорбінова кислота зміцнить опір імунної системи бактеріям, а залізо покращить якість крові; хром знизить потяг до шкідливих солодощів, калій підтримає нормальний тиск, вітамін В5 допоможе метаболічним процесам. Темний колір черешні – ознака вмісту в ній поліфенолів, що захищають від раку та раннього старіння. 

Достатньо з’їдати на день близько 150-200 г стиглої черешні, щоб організм отримав необхідну добову дозу корисних речовин.

Добре черешня впливає на травлення, настрій, роботу мозку та серця. Але корисні не тільки ягоди: чай, приготований з ягідних живців, допомагає вивести з організму все непотрібне, діє як м’який сечогінний засіб і показаний при сечокам’яній хворобі нирок. 

Віджавши з черешневих ягід сік, ви отримаєте смачний та освіжаючий напій, здатний заспокоїти біль у шлунку та налагодити моторику кишечника. 

Якщо побоюєтеся пити сік і їсти ягоди через високий вміст кислот, сміливо варіть компоти з додаванням черешні: термообробка прибере зайву кислоту з плодів. Дозволено їсти черешню і тим, хто дотримується дієти: вона вважається низькокалорійним продуктом та сприяє детоксу.

Зрозуміло, черешня може бути шкідливою для здоров’я. У її ягодах чимало вуглеводів, тому при цукровому діабеті та надмірній вазі споживання цієї ягоди краще обмежити. 

За наявності алергії черешню не можна їсти зовсім, а вводити її в дитяче меню краще тільки після консультації у педіатра.

Обережними з цією сезонною ягодою варто бути і тим, хто страждає від тромбозів: черешня підвищує згортання крові.

Якщо ж ви людина здорова і черешню переносите легко, то можете її їсти без вагань. Як уже згадувалося, допустима кількість – 150 або 200 г свіжих ягід на день.

А коли просто ягоди набридне, можна спробувати додавати черешню до порції сиру, в ранкову вівсяну кашу, класти у фруктові салати, соком – поливати запіканки та домашнє морозиво. 

Смачним виходить смузі, виготовлений із черешні без кісточок, банана та молока. Черешні дозволяється також брати для приготування смачних ягідних соусів до риби та птиці, додаючи до неї пряні трави.

З чим черешню поєднувати не можна, то це з бобовими. Квасоля, горох і сочевиця здатні власними силами збуджувати газоутворення в животі, а якщо ви після порції горохового супу покуштуєте ще й черешні, бурчання і газовиділення тільки посилиться. Погано їсти черешню і з іншими кислими ягодами та фруктами (вишнями, деякими сортами яблук, апельсинами), оскільки таке поєднання може спричинити печію.

Знаючи про те, чим черешня корисна і як її вживати, ви повністю зможете насолодитися її солодкою і соковитою м’якоттю, не завдавши організму шкоди.

Exit mobile version