Субота, 23 Листопада

В області рук або ніг з’являються дрібні пухирці, дуже помітні на світлій шкірі і псують її вигляд? Це не алергія і не прояви целюліту, а так звана “гусяча шкіра”, що в медицині називається фолікулярним кератозом. Подібні ущільнення найчастіше виникають навколо фолікулів, з яких ростуть волоски на тілі. 

Виглядає гусяча шкіра негарно, і причин її виникнення кілька. Тут і нестача вітаміну Е, і схильність до дерматиту, і нестача повноцінного відлущування шкіри на конкретних ділянках. Фолікулярний кератоз зрадіє і у випадку, якщо ви дуже часто користуєтесь гелем для душу з агресивним миючим складом.

Якщо гусяча шкіра на тілі з’явилася, із нею треба щось робити. Що саме? Впливати на фолікулярний кератоз потрібно і зовнішніми, і внутрішніми способами. Ось ці методи.

Перший – правильно очищайте шкіру. Про занадто жорсткі мочалки та скраби на основі цукру, кави або солі забудьте: вони впливають занадто сильно, пошкоджуючи шкіру, і поділ клітин може тільки посилитися, провокуючи погіршення. А ось більш делікатні пілінги-скатки з кислотами м’яко видалять омертвілий епідерміс, звільнивши фолікули і вирівняють рельєф шкіри в проблемних зонах. Використовуйте такі пілінги щоразу перед прийняттям душу, щоб невдовзі побачити результат.

Другий – спробуйте відлущувати тіло максимально м’якою щіткою для сухого масажу. Для боротьби з гусячою шкірою стане в нагоді щітка, щетина якої виготовлена ​​з кінського волосу. Вона делікатно видалить ороговілі клітини, при цьому не дряпаючи шкіру. Нею теж треба скористатися перед вечірнім душем або перед прийняттям ванни.

Метод номер три – перейдіть на м’якіші засоби щоденної гігієни. Замість гелю для душу мийте тіло крем-гелем із зволожуючими компонентами, звичайне туалетне мило замініть на те, що має гліцеринову основу. Подібні засоби не провокуватимуть сухість шкіри, і дрібних пухирців з часом стане менше.

Четвертий метод – трохи вирівняти рельєф шкіри та підтягнути її допоможе така процедура, як масаж із медом. Збираючись у душ, прихопіть із собою баночку зі свіжим або вже підсохлим медом. Після того як шкіра під впливом теплої води трохи розпариться, наберіть порцію меду в долоню, розмажте його по ділянці, покритій гусячою шкірою, і починайте робити по ньому легкі поплескування, а через кілька хвилин оберніть проблемні зони тонкою харчовою плівкою і залиште так на чверть години .

Метод номер п’ять – якщо гусяча шкіра виникла на тих частинах ніг або рук, де ви голите волоски або користуєтеся для їх видалення спеціальними кремами, спробуйте інший спосіб депіляції. Добре видаляє і зайву рослинність, і мертвий епідерміс із поверхні тіла цукрова паста. Деякий час робіть депіляцію нею і потім оцініть те, наскільки покращився вигляд шкіри.

Шостий метод – обов’язково після депіляції, звичайного душу чи ванни зволожуйте шкіру, особливо там, де проявляється фолікулярний кератоз. Але жирними оліями та густими крем-баттерами цього робити не треба. Текстура зволожуючого засобу має бути легкою, що нагадує флюїд або крем-гель. Добре, якщо у складі лосьйону або флюїду буде присутня сечовина: це ефективний і споріднений зволожуючий шкірі компонент.

І метод номер сім – проконсультуйтеся у лікаря та здайте потрібні аналізи, щоб з’ясувати, чи не є фолікулярний кератоз симптомом нестачі вітаміну А. Самостійно приймати препарати з ним у складі не рекомендується, тому що багато вітаміну А теж погано, адже він має тенденцію накопичуватися в організмі, а наслідки виявляються не відразу. 

Але для поповнення дефіциту цього вітаміну допустимо і скоригувати харчування, додавши до свого раціону більше моркви, курячих яєць, жирних сортів риби та печінки тварин.

Exit mobile version