Субота, 23 Листопада

Це не інфаркт, але схожі відчуття. Мільйони людей щороку викликають швидку або прямо прямують до лікарні зі скаргою на гострий біль у грудях. Щоразу з такими симптомами лікарі невідкладної допомоги в першу чергу знімають кардіограму і часто нічого не знаходять. Справа в тому, що причиною болю у грудях може бути не лише серце.

– При справжніх болях у серці люди описують їх як дискомфорт у грудях, здавлювання, тяжкість, – розповіла кардіолог Медичного центру в Меріленді Естель Джин. — Але навіть якщо він не схожий на ці параметри, ви не повинні відмовлятися від консультації з лікарями.

Серцевий біль, як правило, посилюється за зміни рівня навантаження, положення тіла. Також він може віддавати в інші частини тіла, а не лише у груди. Досить часто біль відчувається у руці, плечі, щелепі.

– Приєднується утруднене дихання, запаморочення, пітливість, нудота та блювання, – додала до проявів серцевого болю кардіолог Адріана Хінонес-Камачо. — Будь-які симптоми мають сприйматися дуже серйозно.

Але в грудях може боліти не лише серце. Найчастіше у ситуації, коли захворювання пов’язані з іншими органами, характер болю змінюється.

– Він посилюється при глибокому диханні чи кашлі, локалізується в одному місці, може стати гострішим при русі або натисканні, – говорить Естель Джин. — Також до несердечного болю належать напади, які тривають кілька секунд і швидко минають.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба

При кислотному рефлюксі шлункова кислота закидається у стравохід. Через це може виникнути біль у грудях, печіння, кашель.

Астма

Бронхи звужуються, стає важко дихати, видихи супроводжуються свистом, сильний кашель, задишка – так проявляється астма. Також ви можете відчувати сильний біль у грудях. Якщо з подібними симптомами ви зіткнулися вперше – терміново звертайтеся до лікаря.

Перенапруження м’язів

Таке може виникнути після тренування, особливо якщо до цього ви піднімали тяжкості або робили вправи зі скручуваннями. Біль виникає у разі травм. Коли вони супроводжуються труднощами при русі, втратою свідомості, запамороченням, блюванням та лихоманкою – це привід негайно звернутися до лікаря.

Тривога

Стрес може стати причиною болю у грудях. Але це не органічне порушення, у разі тривожності від больового синдрому можуть позбавити сеанси психотерапії та заспокійливі засоби.

– Знижувати стрес можна за допомогою медитації, йоги, достатнього сну вночі, здорового харчування та фізичних навантажень, – рекомендують експерти Huffpost.

Інші причини болю у грудях

  • виразка шлунку;
  • легенева емболія;
  • пневмонія;
  • неврологічні порушення у грудному відділі хребта.
Exit mobile version