Субота, 23 Листопада

Квашена капуста – корисна страва. Корисного в ній набагато більше, ніж у свіжій. Її користь важко переоцінити. Під час закваски капуста збагачується вітамінами, органічними кислотами, антиоксидантами та пробіотиками. У ній містяться харчові волокна, фосфор, цинк, магній, залізо та кальцій та інші корисні речовини, необхідні організму людини.

  1. У 100 г капусти лише 19 калорій. Пробіотиків вона містить не менше, ніж йогурт чи кефір.
  2. Квашена капуста покращує роботу органів травлення та запобігає розвитку раку, виразки, гастриту та гастродуоденіту. Знижує зростання патогенних бактерій.
  3. Завдяки пробіотикам відновлюється природна мікрофлора кишківника.
  4. Капуста зміцнює імунітет, що підтверджено фахівцями. Вона містить корисні бактерії, що вибудовують бар’єр, щоб хвороботворні бактерії не проникли в організм і викликали дисбаланс. Якщо постійно і помірно їсти квашену капусту, то можна обійтися без антибіотиків, тому що не буде потреби їх призначати і приймати.
  5. Квашена капуста сприяє схудненню. Вона містить мало калорій, але багато клітковини, необхідної для спалювання жиру та зниження ваги. Цією капустою насичуються швидко та надовго.
  6. Якщо постійно вживати цей продукт, нормалізуються функції нервової системи, тому покращується настрій та працездатність. Справа в тому, що капуста містить магній та цинк. Але квашена капуста зменшує ефективність ліків, які призначають при нервових захворюваннях та депресіях. Тому доведеться порадитись із лікарем.
  7. Антиоксиданти та мікроелементи, що містяться в такій капусті, запобігають онкологічним хворобам.
  8. Ця капуста зменшує кількість холестерину в крові, зміцнює стінки судин та серце.
  9. Цей продукт багатий на калій і кальцій, тому знижує ризик остеопорозу. Це особливо потрібно людям похилого віку.
  10. Квашену капусту додають у супи, борщі, салати, тушкують разом із м’ясом та іншими овочами. Під час термообробки вона зберігає свої корисні якості.
  11. Ця капуста багата на залізо, що запобігає анемії. Крім того, капуста містить багато йоду, необхідного для роботи головного мозку. Нестача йоду в організмі малюка призводить до затримки фізичного та розумового розвитку.

Шкода квашеної капусти

  • Квашену капусту не можна вживати при захворюваннях нирок, виразці шлунка, гастриті та панкреатиті. А також за метеоризму, тому що вона посилює газоутворення.
  • У цьому продукті є багато солі, яка затримує зайву рідину в організмі. Тому підвищуються навантаження на серце та підвищується тиск, вживання великої кількості може спричинити набряки.
Exit mobile version