П’ятниця, 20 Вересня

У всьому світі широкого поширення набули горіхи мигдаль користь і шкода яких відома не багатьом. Дуже мало людей знають, що насправді мигдаль – це навіть горіх, а ядро ​​кісточки. Ті ядерця, які ми звикли вживати, називаються солодкими, хоч вони і мають невеликий гіркуватий присмак. Справжній гіркий мигдаль заборонено вживати, оскільки в ньому містяться токсичні речовини.

На прилавках мигдаль можна зустріти у двох варіантах для покупця: очищений та у шкаралупі. Найкраще вибирати другий варіант, оскільки шкаралупа призначена захистити насіння від шкідливого впливу навколишнього середовища та зберегти всі першорядні якості ядерця.

У таких кісточках буде значно більше вітамінів та інших корисних складових. У багатьох джерелах можна зустріти різну інформацію про корисні якості цього горішка, але чи існують у нього і негативні сторони?

Корисні властивості мигдалю

Більшу частину ядра кісточки становлять жирні олії, їхня частка займає від 50% до 70%, на другому місці знаходяться білки, частка яких становить приблизно 30%, також у горіхах є вуглеводи, вітаміни Е і С. 

Жирні олії на 80% складаються з олеїнової кислоти і на 15% з лінолевої, у 5% залишку містяться різні вітаміни, ферменти та білкові компоненти. За своїм складом мигдальна олія дуже багата на речовини, які дуже схожі з еластином та колагеном, необхідні для м’язових волокон шкіри.

Особливу роль грає мигдаль для жінок, оскільки прекрасна стать найбільше стурбована своїм зовнішнім виглядом та здоров’ям. Горішки здатні підтримувати природну красу шкіри всього тіла, забезпечуючи його всіма необхідними поживними компонентами. Це дозволяє максимально довго зберігати молодість.

Велика концентрація вітаміну Е в комплексі з кальцієм робить мигдаль відмінним засобом для відновлення зору. Також багато вчених відзначають користь цих ядерців при таких захворюваннях як недокрів’я, безсоння, виразка шлунка, підвищена кислотність, судоми.

За наявності цих захворювань людині необхідно вживати мигдаль у кількості 10-15 штук тричі на добу протягом місяця. Ще чим корисні мигдаль горіхи, так це тим, що вони здатні допомогти дітям із затримкою росту. У такому разі горіхи необхідно подрібнити та включити їх у щоденний раціон дитини.

Регулярне вживання мигдалю значно знижує ризик виникнення серцевих нападів. Для профілактики таких захворювань достатньо вживати їх хоча б кілька разів на тиждень у помірній кількості.

Позитивно позначається регулярне вживання мигдалю і для людей похилого віку. Вони допомагають значною мірою знизити можливість розвитку недоумства. Завдяки формі вітаміну Е, що легко засвоюється, міститься в ядрах мигдалю, стінки кровоносних судин будуть надійно захищені від виникнення холестеринових бляшок.

Користь і шкода мигдалю для жінок очевидна. Якщо з позитивними якостями цього продукту ми вже визначилися, слід обумовитись і про його шкоду. Зважаючи на те, що більшу частину ядра кісточки складають олії, то не важко здогадатися про те, що цей горішок досить калорійний.

У ста грамах ядерця міститься близько 580 калорій, що досить багато. Тому поціновувачам смакових якостей цього чудового горіха слід уважно стежити за кількістю калорій, щоб не набрати зайвої ваги. 

При такому рясному вмісті жирів у мигдалі зовсім відсутній холестерин. Ці плоди, навпаки, сприяють його виведенню з організму, як говорилося раніше.

Шкода мигдалю

Насамперед, не рекомендуємо вживати недозрілі гіркі ядерця, такими горішками можна сильно отруїтися. 

Пам’ятайте, що для споживання придатні лише солодкі ядра мигдалю, гіркі використовуються тільки для виробництва ефірних олій. Але і для солодких горіхів є свої протипоказання, такі як індивідуальна непереносимість та алергія. Не варто переїдати мигдаль навіть здоровим людям, це може викликати помутніння розуму та запаморочення.

Exit mobile version