Фахівець зазначила, що людина має два види імунітету — вроджений і набутий. Природжений імунітет має людина з народження і закладається ще в утробі матері. Це набір нейтрофілів, моноцитів та природних кілерів, а також інших захисних функцій.
Придбаний імунітет потрібно формувати, тому що ця система не розвинена сама по собі, її необхідно навчати: організм стикається з бактеріями та вірусами, і борючись із ними, набуває імунної пам’яті.
Але існує низка факторів, які можуть знизити якість імунного захисту.
Експерт виділила 5 головних:
- Стрес. При стресі імунітет слабшає. Невипадково багато людей після стресових ситуацій починають хворіти.
- Дефіцит вітаміну D. Цей вітамін дуже важливий імунітету. Це природний регулятор як вродженого, і набутого імунітету.
- Нестача цинку. Цинк бере участь у формуванні імунітету. До того ж має специфічну функцію — профілактує розвиток стрептококів у легенях.
- Дефіцит вітаміну А. Вітамін А, крім сприятливого впливу на зір, необхідний і дихальній системі людини. Він захищає горло, носові пазухи та слизові оболонки, формуючи внутрішній захисний шар. Дефіцит вітаміну А може спровокувати розвиток інфекцій дихальних шляхів.
- Дефіцит вітаміну С. Ця речовина захищає організм від бактерій-патогенів, його нестача веде до зниження імунного захисту, у зв’язку з чим людина стає більш сприйнятливою до бактеріальних інфекцій.