Неділя, 19 Травня

Усього пухлин головного мозку існує велика кількість (понад 120 різновидів). На щастя, вони зустрічаються дуже рідко, але все одно небезпечні для життя. Ось що ви можете зробити, щоб зменшити ризик розвитку таких пухлин.

Пухлини головного мозку вважаються небезпечними, оскільки вони можуть впливати або поширюватися на здорові ділянки мозку. Крім того, деякі з пухлин є раковими або можуть перетворитися на ракові. Доктор Манміт Ахлувалиа, заступник директора, головний науковий співробітник та керівник відділення медичної онкології пухлин в Інституті раку Майамі, пояснив, як можна запобігти їх появі.

Підвищений ризик розвитку пухлин головного мозку схильні до певних груп людей. Це пацієнти з нейрофіброматозом, туберозним склерозом, синдромом фон Хіппеля-Ліндау, синдромом Лі-Фраумені, а також ті, хто зазнавав іонізуючого опромінення в ділянці голови і хто проходив замісну гормональну терапію.

Серед симптомів пухлин можуть бути головні болі, які вранці стають сильнішими, судоми, погіршення когнітивних функцій, зміна особистості, проблеми з координацією та рівновагою, слабкість з одного боку тіла, проблеми зі слухом або зі зором.

Доктор Ахлуваліа підкреслює, що способів, які б точно допомогли уникнути пухлини мозку, не існує. Проте ряд рекомендацій можуть допомогти у профілактиці цього стану.

  1. Скринінг раку. Це може допомогти помітити рак чи ракові клітини ще до появи симптомів хвороби. Таке обстеження може включати фізичний огляд, вивчення історії хвороби, складання лабораторних та інших тестів, генетичне консультування та тестування.
  1. Ведення здорового способу життя. У звіті про розвиток раку Американської асоціації досліджень раку говориться, що майже 20% нових випадків онкологічних захворювань та 16% смертей від раку серед дорослих в Америці пов’язані із поєднанням кількох факторів. Серед них – надмірна маса тіла, вживання алкоголю, відсутність фізичної активності, неправильне харчування. Найкраще для профілактики пухлин дотримуватись дієти з низьким вмістом цукру, червоного м’яса, насичених жирів, а наголос варто робити на овочі, фрукти, нежирне м’ясо, цільнозернові продукти, корисні жири. Окрім цього, фахівці рекомендують регулярно виконувати аеробні вправи.
  2. Відмова від куріння. В одному тютюновому листі міститься від шести до семи тисяч коканцерогенів та канцерогенів. Тому відмова від цієї шкідливої ​​звички вважається одним із найпростіших способів запобігти розвитку раку.
Exit mobile version