Субота, 23 Листопада

Багато хто зважується на якийсь час відмовитися від спиртного, щоб «дати відпочити печінці», особливо, якщо попереду велике свято, ювілей або, наприклад, новорічні канікули.

Як довго треба обходитися без алкоголю, щоб організм це відчув та «очистився»? Чому важливі навіть два «тверезі» дня поспіль? Пояснює експерт.

День без алкоголю

Навряд чи один тверезий день у черзі «п’яних» та міні-утримання може вплинути на ваше самопочуття та здоров’я, розповів виданню Focus лікар Ярмила Мальмейстер. Але якщо ви п’єте помірно – келих пива чи вина увечері, то один-два дні з мінералкою замість алкоголю ввечері — чудове рішення.

– Якщо людина п’є алкоголь часто, але мало – келих-два увечері, і може обходитися без спиртного як мінімум два дні на тиждень – то навряд чи можна говорити про залежність від спиртного, – вважає німецький лікар.

Експерт у будь-якому разі при помірному вживанні спиртного рекомендує регулярне короткочасне утримання – просто щоб перевірити себе.

Поганий знак

Якщо ви наважуєтеся день-два не пити, а потім цілий день страждаєте, а ввечері в магазині ходите від полиці з хлібом до стелажів з пляшками, борючись із бажанням купити пива чи вина, це дуже небезпечна ознака.

– Варто серйозно переглянути своє вживання спиртного, – каже Мальмейстер. – Схоже, алкоголь вже грає чільну роль у вашому повсякденному житті та межа залежності небезпечно близька.

Тиждень без алкоголю

Той, хто часто п’є спиртне, вже перші тверезі дні може помітити фізичні зміни. Через тиждень без алкоголю (а особливо через два) ви точно виявите, що стали краще засинати, ніч минає без пробуджень, а настрій і працездатність покращилися.

– Відмова від алкоголю відразу ж полегшує роботу печінки вона негайно починає розщеплювати накопичені жири. Рівень тригліцеридів знижується вже за кілька днів. Щоправда, для нормалізації холестерину потрібно більше часу. Але загалом наша печінка відновлюється напрочуд швидко, — каже лікар.

Місяць без алкоголю

Із цього приводу є наукові дані. У дослідженні Університету Сассекса розповідається про результат експерименту “Січень без алкоголю”.

Після 31 дня без спиртного учасники дослідження розповіли про те, що їм зовсім не хочеться випити, вони почуваються енергійними, бадьорими, відзначали покращення стану шкіри та зізналися, що навіть скинули вагу.

Вчені, які спостерігали за станом здоров’я тих, що кинули пити, зафіксували за допомогою приладів та вимірювань, що «січневі непитущі» стали краще спати, у них нормалізувався тиск і покращилася здатність концентруватися. 

– Ми чули від багатьох учасників, що після місяця утримання від спиртного вони почуваються здоровішими та щасливішими. І що їм не потрібний алкоголь, щоб веселитися та розслабитися, — каже автор експерименту Річард Пайпер.

3 ефекти безалкогольного місяця

  • Перевантажена печінка засмічує організм. Тому ті, хто обходиться без алкоголю, більш активні, здорові та продуктивні.
  • Алкоголь гальмує клітинний метаболізм, спричиняє здуття живота, спричиняє застій лімфи. Ті, хто обходиться без алкоголю, худне і виглядає свіжим.
  • В алкоголі багато марних калорій. Будь-хто, хто обходиться без кількох келихів сухого вина (200 ккал), вже «заощадив» 6 000 калорій за 30 днів — теоретично, це втрата кілограма ваги. А якщо ви п’єте більше, то схуднете ще помітніше.

Рік без алкоголю

– Той, хто не пив спиртне цілий рік, може в майбутньому обійтися без нього зовсім. А щодо здоров’я, то спостерігатимуться такі ефекти:

  • Печінка як нова. Навіть серйозне пошкодження печінки, пов’язане з алкоголем, можна повернути назад, повністю відмовившись від спиртного.
  • Обмін речовин, включаючи процеси травлення та спалювання жиру, протікають швидше. Підвищується працездатність за рахунок кращого сну, і активність за рахунок поліпшення фізичної форми.
  • Будь-хто, хто зазвичай випиває не більше двох доз алкоголю на день, може втратити до 10-12 кг після року помірності тільки за рахунок зекономлених калорій.

Лікар визнає, що думки про те, що треба кидати пити і ви більше не наллєте собі алкоголь ніколи, можуть лякати людину. Але якщо ставити короткострокові цілі не пити завтра, а потім ще день, то завдання здасться набагато простішим. І ви самі не помітите, як відмовитеся від спиртного та покращите здоров’я.

Exit mobile version