Понеділок, 25 Листопада

Неалкогольна жирова хвороба печінки – захворювання, яке поєднує всі характерні зміни в органі, пов’язані з накопиченням жиру в клітинах (стеатоз), розвитком у них запалення (стеатогепатит), а також фіброзу з переходом у цироз та рак печінки у людей, які не зловживають алкоголем. Лікарі називають цю хворобу «невидимою» — людей може довго нічого не турбувати, тому вони можуть залишатися у невіданні аж до пізніх стадій хворби.

Але все ж таки є ознаки в порожнині рота, які повинні насторожити та підказати, що непогано б перевірити стан печінки. Про них виданню Express розповів лікар-пародонтолог Суламан Анвар.

“Жирова хвороба печінки може викликати симптоми в роті, тому що жирові відкладення в печінці знижують її здатність виробляти фактори згортання крові, що призводить до набрякання та кровоточивості ясен , – каже доктор Анвар.

Однак кровоточиві ясна — не єдина ознака в ротовій порожнині, яка може викликати тривогу. За словами пародонтолога, симптоми, які можуть вказувати на пошкодження печінки, включають:

  • знебарвлені або бліді губи та ясна. Пошкодження печінки може призвести до анемії, що викликає блідість губ та ясен;
  • почервонілий язик. Токсини, які печінка не може переробити, потрапляють у кров і можуть змінити зовнішній вигляд та вологість язика;
  • неприємний запах із рота. Це тому, що печінка неспроможна належним чином знешкодити хімічні речовини в організмі;
  • сухість в роті. Зниження виробітку слини може статися, коли захворювання печінки погіршує травлення.

Якщо ви помітили такі симптоми, варто звернутися до лікаря, який призначить додаткові аналізи для оцінки функції печінки.

«Дуже важливо виявити захворювання печінки та розпочати лікування на ранній стадії. Тому перевірка на наявність ознак у ротовій порожнині та своєчасне звернення до лікаря можуть покращити результати лікування», — підсумував Суламан Анвар.

У списку основних факторів ризику хвороби лікарі називають:

  • високий індекс маси тіла – вище 27,
  • ожиріння,
  • цукровий діабет,
  • гіперхолестеринемію (підвищений рівень холестерину у крові).

Як розповідали фахівці, у віці від 30 до 50 років на жирову хворобу печінки частіше страждають чоловіки, після 50-ти — жінки. Зустрічається хвороба і в дітей віком — в хлопчиків частіше, ніж в дівчаток. Не завжди рятує від хвороби навіть нормальна вага — захворіти можна при генетичному дефіциті ферментів або різкому схудненні, коли тригером хвороби може стати зміна обмінних процесів.

Exit mobile version