Субота, 18 Травня

Шоколад має багато корисних властивостей. За словами фахівців, цей продукт:

  • допомагає підбадьоритися;
  • знижує стрес;
  • корисний для мозку, оскільки посилює кровотік у гіпокампі;
  • добре діє на судини, зменшуючи ризик інфарктів та інсультів;
  • знижує рівень поганого холестерину;
  • регулює кількість цукру на крові, знижуючи ризик діабету.

Однак такими бонусами володіє не будь-яка плитка. Справжній шоколад своїми унікальними властивостями завдячує насамперед основному компоненту – какао-бобам.

Какао-боби містять речовини, життєво необхідні кожному дорослому та малюкові від двох років: антиоксиданти, що захищають клітини нашого організму від вільних радикалів, унікальні амінокислоти, триптофан, теобромін, вітаміни та мікроелементи.

Тому користь шоколаду часто оцінюють саме за вмістом какао. Найкориснішим вважається гіркий шоколад, у ньому його від 70 до 99%. Далі йде чорний шоколад, у ньому 50-55% какао.

Найнекорисніший — молочний. Какао-бобів там всього від 10 до 35 відсотків. Він солодкий та смачний за рахунок великої кількості згущеного та сухого молока, але перенасичений швидкими вуглеводами та „порожніми“ калоріями. Налягати на такий шоколад — прямий шлях до ожиріння та діабету другого типу.

Замість какао – какаовела

Про те, що замість какао-масла та молока в шоколад нерідко додають пальмову олію та шкідливі для серця та судин трансжири, знає багато хто. Це допомагає виробникам знизити витрати та здешевити продукт. Головне, щоб покупець про це знав, прочитавши про це на упаковці. Але є й інші нешкідливі добавки, про які чув мало хто, але які все частіше включають до складу шоколадної продукції.

В останні роки винайдено ще один спосіб здешевлювати шоколад – додавати в продукт замість какао-порошку подрібнену тверду оболонку какао-бобів – какаовеллу. Сама собою ця частина какао-бобів дуже цінна за хімічним складом. Проблема в тому що какаовела, як будь-яка кірка, забирає на себе все, що знаходиться в ґрунті та навколо рослини. А це можуть бути залишки пестицидів, солі важких металів, афлатоксини та навіть мікроорганізми.

Щоб отримати від унікального продукту максимум користі, спеціалісти радять відмовитися від дешевих варіантів та шоколадних батончиків, а також не забувати перед покупкою читати етикетку. До складу хорошого шоколаду обов’язково повинні входити терте какао та какао-масло.

Шоколад можна їсти практично всім дітям, починаючи з двох років. Його рекомендована доза – 50-100 грамів на добу.

Exit mobile version