П’ятниця, 22 Листопада

Високий тиск може довгий час не проявляти себе і при цьому повільно підточувати ваше здоров’я. У спеку тиск скаче ще частіше, коли вам доводиться регулярно переміщатися з приміщення, що кондиціонується на вулицю. Крім того, ми сильно пітніємо в спекотні дні і тіло зневоднене, а це теж підвищує ризик стрибків тиску.

Виправити ситуацію допоможе грамотний раціон. Наприклад, як щодо того, щоб побалувати себе арахісом?

Склад арахісу (на 100 г продукту):

  • білки – 26,3 г;
  • жири – 45,2 г;
  • вуглеводи – 9,9 г.

Вчені Гарвардського університету США назвали арахіс продуктом, здатним зміцнити здоров’я судин і знизити ризик передчасної смерті.

Дослідження на цю тему, яке проводилося протягом 30 років, продемонструвало: у людей, які їли більше 28 грамів арахісу на день не менше двох разів на тиждень, ризик передчасної смерті зменшувався на 15% у порівнянні з тими, хто цей продукт не включав до свого раціону.

В арахісі багато олеїнової та лінолевої кислот. Ці сполуки допомагають знизити рівень холестерину у крові. А ще продукт містить пальмітинову та альфа-ліноленову кислоти – ці речовини роблять судини міцнішими та еластичнішими, захищають мозок від крововиливів та допомагають знизити ризики хвороб серця.

Як зазначає дієтолог Кадзуко Наріта, гіпертонія нерідко виникає на тлі звуження судин та надто великої кількості солі. У лушпинні арахісу є поліфеноли, які розширюють судини. У самих горіхах міститься калій, який виводить із тіла сіль. Тому для максимальної користі арахіс краще їсти у неочищеному вигляді без добавок та солі.

А ще в цьому продукті є лецитин, який ще корисний для профілактики деменції, повідомляє видання Yahoo News Japan.

На жаль, свої мінуси та протипоказання у арахісу теж є. По-перше, із цим продуктом потрібно бути обережним людям зі схильністю до алергії: арахіс – сильний алерген. Крім того, цей продукт може бути дуже шкідливим для печінки через афлатоксин – грибок, що викликає рак печінки. 

Exit mobile version