Вівторок, 24 Вересня

Організм людини потребує поживних речовин, таких як залізо, цинк, Омега-3 жирні кислоти, білки, вуглеводи, жири, вітаміни та інші. Вони необхідні правильного функціонування органів та тканин, і навіть психічного здоров’я.

Так, нестача деяких корисних речовин може спричинити часті перепади настрою. Він посилюється, якщо ви схильні їсти багато рафінованих ультраперероблених продуктів і не заповнюєте дефіцити за рахунок корисної їжі у своєму раціоні.

Нестача цих 3 речовин впливає на настрій

Цинк

Дефіцит цинку може вплинути на стан найрозвиненішої частини головного мозку – префронтальної кори. Вона відповідає за стійкість увагу, управління імпульсами, самоконтроль та критичне мислення. Також під удар при нестачі цинку потрапляє і гіпокамп – відділ лімбічної системи мозку, який бере участь у механізмах формування емоцій. Також нестача цинку може бути причиною збоїв травлення, що теж не додає гарного настрою.

Цинк до того ж сприяє нормалізації роботи мозочка, що впливає на орієнтованість у просторі та координацію рухів.

Продукти, багаті на цинк

На першому рядку – устриці, але вони або дорогі, або недоступні – адже їсти їх треба у свіжому сирому вигляді.

  • кунжутна олія,
  • пшеничні висівки в різних варіантах,
  • шпинат,
  • курячі субпродукти – особливо, серця,
  • сире гарбузове насіння.

Щоб цинк добре засвоювався, необхідно контролювати надходження разом з ним вітамінів А, Е, С.

Вітамін В6

Він дуже важливий для психічного здоров’я, оскільки впливає на вироблення гормонів, що впливають на настрій серотоніну і дофаміну. 

Нестача В6 може спричинити депресію, тривогу, втому, сплутаність свідомості, дратівливість. Особливо це для тих, хто зловживає алкоголем — спиртне не дає засвоюватися вітаміну.

Вітаміни групи В беруть участь у роботі нервової системи, особливо важливий піридоксин чи вітамін В6. Він захищає від стресу, підвищує настрій, покращує сон та працездатність. Його багато в фісташках, волоських горіхах та часнику. Але часто ми не отримуємо з їжею достатню кількість. Тому доповнити раціон можуть добавки з вітаміном В6. І особливо добре, якщо піридоксин поєднуватиметься з магнієм — тоді його ефект буде посилено.

Антиоксиданти

Вони допомагають зменшити окисний стрес та запалення в організмі, знижують ризик тяжких захворювань та психічних розладів.

Антиоксиданти виробляються у нашому організмі як захисний механізм. Але з віком власна антиоксидантна система слабшає, тому вільних радикалів стає більше. Відновити нестачу нейтралізуючих речовин допомагає правильне харчування. 

Найбільше антиоксидантів у ягодах  — чорниці, шипшині та смородині, на другому місці — спеції та трави (м’ята, запашний перець, кориця, орегано, чебрець, шавлія, розмарин), далі — фрукти та сухофрукти, оливки, буряк, горіхи), насіння соняшнику, бобові та крупи, а ще – темний шоколад. Чим більше у його складі какао, тим вищий вміст антиоксидантів.

Exit mobile version