Субота, 28 Вересня

Вишня вживається людиною в їжу вже понад дві тисячі років. У цього дивовижного дерева цілющим є абсолютно все. Недарма вишню оспівують у піснях та віршах. Наприклад, плоди вишні не лише мають чудовий смак та аромат, але й надзвичайно корисні.

Невипадково вони вважаються символом жіночності, плодючості та достатку. Краса та плідність безпосередньо залежать від здоров’я організму. Вишневі ягоди активно допомагають підтримувати здоров’я.

Завдяки складному хімічному складу вишневі ягоди є цінним продуктом харчування та можуть замінити багато аптечних баночок з біологічно активними добавками.

Користь вишні для нервової системи

Всім відома фраза: “Всі хвороби від нервів!” Плоди вишні з давніх-давен застосовувалися в народній медицині при стресах, безсоннях, неврозах, депресії, склерозі, епілепсії.

Свіжі ягоди, відвари, компоти та настойки з вишні мають заспокійливу та антинейродегенеративну дію. Вживання вишні попереджає розвиток хвороб Альцгеймера та Паркінсона. Наукове пояснення сприятливому впливу вишні на нервову систему дає найбагатший хімічний склад плодів.

Користь вишні при кашлі та простудних захворюваннях

Вишня має протизапальну, антисептичну, відхаркувальну та жарознижувальну дію.

Вишневий сік та компот ефективно допомагають полегшити стан хворого при захворюваннях, що протікають з температурою та кашлем, наприклад, при бронхіті.

Ягоди та листя вишні застосовуються для лікування грипу та застуди. Листя підвищує імунітет, має сечогінну властивість і покращує роботу нирок, що важливо для організму, особливо при високій температурі та інфекціях.

Користь вишні для серцево-судинної системи

Ягоди вишні та відвар листя вишні — джерело корисних речовин для серця та судин.

Вишневі плоди знижують згортання крові, перешкоджають утворенню тромбів, знижують рівень холестерину, зменшують набряклість, зміцнюють кровоносні судини, покращують кровотворення, допомагають при перепадах тиску, зменшують дію вільних радикалів.

Ці цілющі властивості роблять вишню потужною зброєю у боротьбі з інсультами, інфарктами, ішемічною хворобою серця та мозку, тромбофлебітами та флеботромбозами, анемією, гіпертонічними кризами та іншими порушеннями серцево-судинної системи та кровотворення.

Користь вишні у профілактиці ризику виникнення онкології

Плоди і листя вишні мають протиракові властивості і допомагають регулювати імунну систему.

Великий вміст альфа-амінокислот у ягодах вишні сприяє виробленню мелатоніну. А великий вміст мелатоніну в організмі необхідний для профілактики пухлин та уповільнення прогресування розмноження ракових клітин.

Елагова кислота, що міститься у вишні, теж блокує розвиток ракових клітин.

Антоціани, флавоноїди та антиоксиданти вишневих ягід та листя є незамінними помічниками у профілактиці онкологічних захворювань.

Користь вишні при захворюваннях суглобів

Вишня відрізняється своїм протизапальним і знеболюючим ефектом, вишня ефективно застосовується при лікуванні захворювань суглобів.

Ягоди та листя вишні дозволяють полегшити симптоми та зняти запалення при ревматоїдному артриті та подагрі, тому що значно знижують концентрацію C-реактивного білка та виводять сечову кислоту з організму.

Вишня може значно полегшити стан хворого при остеоартриті. Особливо корисні кислі терпкі сорти вишні.

Користь вишні для краси

Плоди вишні багаті на антиоксиданти, що робить ягоду омолоджуючим засобом.

Вишня прискорює метаболізм, регулює роботу травного тракту, бореться із вільними радикалами, насичує організм незамінними речовинами. Внаслідок такої дії при регулярному вживанні вишневих ягід значно покращується стан шкіри та волосся, нормалізується обмін у жировій тканині, що сприяє профілактиці ожиріння.

Вміст у ягодах фітоестрогенів забезпечує гормональний баланс.

Смачні соковиті плоди подарують струнку фігуру, гладку пружну шкіру та міцне густе волосся. Недарма вишня є символом жіночності!

Вишню можна вважати воістину чарівним деревом, що має унікальну силу, а маленькі ароматні вишневі ягоди — дорогоцінний подарунок природи.

Протипоказань у вишні практично немає. Але слід бути обережними при вживанні ягід людям, які мають хронічні захворювання шлунка, не слід вживати вишню натще і у великих кількостях.

Exit mobile version