За словами доктора Дер’ї Улудюз, як падіння, так і підвищення цукру в крові може бути небезпечним для організму. Це викликає різні порушення у мозку, а також у серцево-судинній, нервовій системі, нирках.
Що стосується саме мозку, то порушення балансу глюкози в організмі здатне пошкодити тканини мозку, викликати проблеми з пам’яттю. Експерт зазначає, що глюкоза – це «паливо» для мозку, нормальна її кількість у крові допомагає врівноважити «хімію мозку».
Які ж проблеми виникають у людини при нестачі чи надлишку цукру?
Насамперед, у разі порушення балансу цієї речовини мозок неспроможний отримати необхідну кількість енергії й у результаті неспроможна виконувати свої функції. Також нормальний рівень глюкози потрібен для виробництва в мозку нейротрансмітерів, тобто дрібних хімічних провідників, які передають інформацію в нервових клітинах.
При надто низькому рівні цукру в крові у людини спостерігається низка симптомів. Це головний біль, біль у м’язах, слабкість, зниження гостроти зору. Також часто трапляються напади голоду – «солодкі напади», коли хочеться їсти багато солодких продуктів.
При надмірній кількості цукру виникає цукровий діабет. Також людина стикається з сильною спрагою, почуттям голоду, стомлюваністю, сонливістю, їй частіше, ніж зазвичай, хочеться ночами в туалет, виникає відчуття печіння в стопах, порушується статева функція, починають довго гоїтися рани.
Іноді у людини виникає інсулінорезистентність. Це стан, коли інсуліну виділяється контролю цукру в крові більше, ніж зазвичай. У цьому випадку мозок старіє швидше, можуть виникнути такі неврологічні хвороби як деменція, хвороба Альцгеймера.