Люди мають багато всяких індивідуальних особливостей. Найгірше тим, кому доводиться жити з хропучими людьми. Хропіння саме по собі небезпечне для здоров’я, до того ж від нього по-справжньому страждають близькі люди. А ще треба визнати, що зробити звук хропіння тихіше неможливо.
Чому людина хропе
Якщо коротко, це патологія. Гучний звук виникає через вібрацію м’яких тканин носоглотки під час дихання. А також через те, що просвіт верхніх дихальних шляхів у людей, що хропуть, досить вузький.
Від чого залежить гучність
Експерти називають головною причиною обсяг ротової та носової порожнини, лобових та гайморових пазух. Вважається, що найвищий тембр посідає гортанне хропіння, а в звичайній ситуації гучність нічного «гарчання» схожа на гучну розмову.
Але бувають і винятки, як у шведа Каре Валкерта, який хропів із гучністю, аналогічною до реву двигуна внутрішнього згоряння, за що і був внесений до Книги рекордів Гіннесса.
Ще один цікавий момент – ніхто з людей, що хропуть, не чує власного хропіння.
А ще відомо, що хропіти може і людина, яка не спить, а не тільки спляча.
Єдиний приємний у всій цій історії момент – хропіння справді може зникнути. Але саме собою це не станеться, а лише при нормалізації ваги та відмові від шкідливих звичок.