П’ятниця, 22 Листопада

Сіль потрібна організму людини, щоби нормально функціонувати. Але якщо вам раптом захотілося солоної їжі, це може вказувати на проблеми зі здоров’ям.

Якщо ви відчули раптову потяг до солоних продуктів, то, можливо, у вас виникло якесь із цих порушень роботи організму.

  • Зневоднення. Якщо організму не вистачає води, то людину починає тягнути до солоної їжі або вона починає відчувати спрагу. З інших ознак такого стану – запаморочення, волога та холодна шкіра, головний біль, сильна спрага, дратівливість, перепади настрою, судоми або спазми м’язів, прискорений пульс, зменшення кількості сечі.
  • Дисбаланс мінеральних речовин. І тут рівень натрію в організмі знижується. Також при дисбалансі людина стикається зі втомою, нудотою, головним болем, сильною стомлюваністю, перепадами настрою, сплутаністю свідомості. Можуть навіть відбуватися непритомність.
  • Хвороба Аддісона. Через це захворювання надниркові залози не можуть виробляти потрібну кількість гормонів, тому люди можуть хотіти з’їсти щось солоне. Крім того, серед симптомів хвороби Аддісона зустрічаються втрата ваги, апетиту, занепад сил, підвищена стомлюваність, бліда шкіра, темні плями на ній, гіпотонія (знижений тиск), діарея, виразки у роті.
  • Синдром Барттера. Цей синдром виникає від народження. При такому захворюванні натрій повністю виводиться з організму людини із сечею. Також серед ознак синдрому Барттера – гіпотонія, слабкість м’язів чи спазми, невелика вага, надмірне сечовипускання, каміння у нирках, запори.
  • Стрес. Через стрес в організмі підвищується рівень гормону кортизолу. І за допомогою солоних продуктів тіло намагається впоратися зі стресом: наукові дослідження показують, що у тих, у кого в організмі багато нарію, в періоди стресу нижчий рівень кортизолу.
  • Токсикоз та діарея під час вагітності. Все це може викликати зневоднення, тому може тягнути до солоного.
  • Передменструальний синдром. Бажання з’їсти солону їжу відноситься до ознак цього синдрому. Також за ПМС у жінок спостерігається безсоння, здуття живота, перепади настрою.
Exit mobile version