Понеділок, 13 Травня

Згідно зі звітом Всесвітнього економічного форуму, понад 250 мільйонів людей у ​​всьому світі страждають від цього захворювання. Клінічна депресія — це серйозна хвороба, через яку людина почувається похмурою і спустошеною майже весь час, не проявляє ні до чого інтересу, страждає від безсоння та втрати апетиту.

Розпізнати депресію в друга чи родича не так просто, як здається. Нове дослідження, опубліковане в журналі Clinical Psychological Science, розкриває один із способів, який може допомогти розпізнати потенційну депресію у коханої людини: потрібно звертати увагу на слова, які вона використовує у повсякденному мовленні.

Дослідники провели аналіз текстів на 63 інтернет-форумах з кількістю учасників, що перевищує 64 тисячі, і виявили, що люди, які страждають від депресії, часто використовують так звані абсолютні вислови: «ніщо», «ніколи», «кожен» і «все». Вони мають чорно-білий погляд на навколишній світ, що проявляється в манері говорити.

Порівняно з 19 різними контрольними форумами (наприклад, Mumsnet та StudentRoom) на форумах, де обговорюється тривожність та депресія, абсолютної лексики вдвічі більше. Навіть на форумах для тих, хто відчуває, що впорався з депресією, згаданих слів набагато більше, ніж на інших сайтах.

Не дивно, що ті, хто страждає від депресії використовують багато таких негативних прикметників і прислівників, як самотній, сумно, печаль, нещасний. Цікаво те, що вони використовують набагато більше особистих займенників у першій особі однині: «я», «мені», «сам», що, можливо, відображають, наскільки самотніми вони почуваються в цьому світі.

Ці займенники показують, що з депресією люди більше сфокусовані на собі і менше на тому, що коїться з іншими, більш надійні для виявлення хвороби, ніж негативні емоційні слова.

Подібні дослідження особливо цінні для батьків підлітків, які, як відомо, не люблять поширюватись про свій емоційний добробут.

Не завжди ці слова сигналізують про депресію, може, просто така звичка в людини — весь час повторювати «кошмар» та «жах». Про депресію говорить інше: йому нічого не хочеться. Навіть те, що тішило раніше, більше не хвилює чи викликає мінімальні емоції — замість криків від захоплення лише слабка усмішка і за цим одразу відходить. Перша помилка знайомих і близьких у цьому випадку — поради із серії взяти себе в руки чи забити на все.

Такі формулювання насправді показують відсутність реального співчуття. Найкраще побути разом з ними в цьому їх депресивному стані, розділити з ними їхній смуток, позбавити їх від самотності, адже саме вона – головна причина депресії.

Exit mobile version