П’ятниця, 27 Вересня

Комарячий сезон у самому розпалі. Якщо ви збираєтеся вирушити на дачу або просто на природу, то без укусів цих не найприємніших комах ви навряд чи повернетесь додому. Однак є засоби, які допоможуть полегшити ваші страждання і зробити так, щоб свербіж швидко зійшов, як і червоні сліди.

Вода

Неймовірно, але факт. Часом навіть звичайнісінька вода може стати помічником тому, хто хоче позбутися сверблячки після укусу комахи. Необхідно підставити уражене місце під дуже гарячу (в розумних межах) або холодну воду. Такий температурний перепад дозволить позбутися бажання чухати місце укусу.

Ложка

Цим методом користувалися ще наші бабусі і, найімовірніше, їхні батьки також. Металеву ложку необхідно нагріти в гарячій воді, а потім прикласти до укусу і потримати кілька хвилин, до того моменту, як столовий прилад охолоне. Кажуть, що це зможе прибрати свербіж назавжди. По суті, метод дуже схожий на попередній, адже тут відіграє роль перепад температур.

Ефірні олії

Олія кокосу, чайного дерева і лаванди має не тільки протимікробну дію, але й протизапальну. Однак обов’язково необхідно перевірити концентрацію, щоб уникнути алергічної реакції. Найкраще олію розбавити водою перед нанесенням на укус. Метод не підходить для тих, хто чутливий до компонентів олії.

Молоко

Щоб зняти свербіж, можна вмочити ватяний тампон у молоко і нанести на місце укусу. Передбачається, що молоко має бути теплим, але не гарячим. Цей метод досить поширений останнім часом, а головне простий і банальний.

Кефір та сметана

Кажуть, що сметана має відмінний протизапальний ефект. Багато хто наносить її не тільки на місце укусу, щоб зняти свербіж, але і для того, щоб заспокоїти шкіру, що обгоріла на сонці. Однак серед експертів ходять суперечки про те, наскільки цей засіб допомагає від опіків, але сумнівів щодо ефективності молочного продукту від сверблячки явно немає.

Сода

Сода є практично у кожному домі. Існує кілька ефективних рецептів примочок, які допоможуть ліквідувати свербіж. Так, харчову соду можна змішати з водою – 1-2 чайні ложки на склянку. Цим розчином потрібно помазати укус. Також варто спробувати приготувати пасту – для цього змішуємо пару крапель нашатирного спирту з содою до утворення кашкоподібної маси. Її наносимо на місце укусу та залишаємо до повного висихання.  

Сік лимона чи лайма

Сік цитрусових має антибактеріальний ефект. На думку фахівців, він також може зняти свербіж. Для цього потрібно видавити кілька крапель лимона на уражене місце. Якщо ви це зробили, краще посидіти вдома та не виходити на сонце, щоб уникнути опіку.

Зубна паста

Найкраще вибрати пасту не з фруктовим, а з м’ятним смаком ментолу. При нанесенні на укус вона принесе почуття прохолоди та заспокоїть запалену шкіру. Також властива їй в’язкість зможе усунути набряк, який може виникнути на ураженому місці.

Яблучний оцет

Вам необхідно навести слабкий оцтовий розчин. Для цього потрібно взяти 9% оцет і змішати його з водою в співвідношенні 1 до 3. Можна зробити ванну для кистей рук або ніг, додавши туди пару крапель оцту. Також є рецепт кашки, зробленої з оцту та борошна. Отриману суміш потрібно нанести на укус і витримати до висихання.

Чайні пакетики

Охолоджені чайні пакетики добре знімають свербіж та запалення. Також вони мають протинабряковий ефект. Тому, якщо вас вкусив комар, достатньо випити чай і залишити пакетик до моменту охолодження. Відомо, що танін, що міститься в них, здатний забирати з ураженого місця зайву вологу, а також позбавляти настирливої ​​сверблячки.

Exit mobile version