Нав’язливі думки перед сном є частою ознакою хронічного тривожного стану, вважає професор психології Джон Грегер. Способи позбутися потоку думок, що викликає безсоння, він і його колега, клінічний психолог Мег Еррол, назвали виданню Metro.
Грегер зазначив, що люди з хронічною тривожністю можуть вести нормальне життя, залишатися функціональними і навіть не помічати постійного занепокоєння. Тривала емоційна перенапруга, за його словами, призводить до того, що у людини з’являються безсоння, дратівливість, втома, які, зрештою, викликають психічне виснаження. «Ми можемо спати тільки коли сильно втомлені і, отже, не можемо турбуватися, коли повністю розслаблені. Стрес заважає заснути, бо ми надто збуджені», — пояснив Грегер.
У свою чергу клінічний психолог Еррол додала, що організм розцінює тривогу як сигнал про небезпеку і не дає мозку заснути, щоб той був готовий відреагувати на потенційну загрозу. За її словами, цей принцип працює, навіть якщо насправді жодної загрози не існує.
Щоб позбавитися потоку думок, які не дають заснути, фахівці порадили перед сном поговорити з близькою людиною або завести щоденник. Грегер зазначив, що важливо концентруватися на добрих подіях. Якщо нічого позитивного на думку не спадає, можна подумати про попередній день, запропонував психолог. «Врешті решт, займайтеся спортом, по можливості уникайте конфронтаційних ситуацій, що викликають тривогу, не пийте на ніч спиртне і кофеїн», — порадив Грегер.